Reklama

Nowe przedmioty z Fortnite niedługo w Polsce

​Przemysł zabawkowy od pewnego czasu wydaje przedmioty związane z Fortnite: Battle Royale. Już niedługo kolejny z nich na rynku, choć nie będą to zabawki. Firma Funko wypuściła serię breloków ze skinami znanymi z Fortnite’a.

Fortnite coraz częściej w sklepachNie można się dziwić, że artykuły związane z Fortnite’m coraz częściej można spotkać w sklepach. Jest to gra, która zawładnęła wieloma milionami osób na całym świecie - nie ma co ukrywać, tytuł większość fanów ma w dość młodej grupie wiekowej ze względu na wygląd i specyfikę gry. Nie można jednak powiedzieć, że jest to gra jednoznacznie dla dzieci. Jedynie jest to pozór, który przyciągnął ogromną liczbę młodych ludzi.

Producenci różnych gadżetów, zabawek zauważyli ten trend i bardzo szybko zaczęli produkować rzeczy związane z motywami tytułu od Epic Games. Kilka miesięcy temu w sieci sklepów Biedronka były dostępne figurki z Fortnite. Inni producenci również wydawali swoje zabawki, a na bazarach czy przydrożnych sklepach można zobaczyć wiele gadżetów związanych z Fortnite’m. Teraz ponownie firma Funko wychodzi z propozycją gadżetu, lecz jest to uniwersalny przedmiot.

Reklama

Amerykański producent zapowiedział serię breloczków z podobiznami z Fortnite. Nie znamy jak na razie ceny takowych przedmiotów, wiemy jednak to, że niebawem będą one dostępne do kupienia na polskim rynku. Patrząc na to, że ten tytuł również nad Wisłą osiągnął wielki sukces, można z góry zakładać, że nowy produkt od Funko spotka się w naszym kraju z entuzjastycznym przyjęciem.

Nie tylko zabawki

Co ciekawe, nie tylko zabawki związane z Fortnite’m znalazły się w polskich sklepach. W sieci sklepów Empik pojawił się....poradnik do grania w tę grę. Książka aktualnie wyceniana jest na około 30 złotych i zawiera 200 stron porad dla początkujących graczy. Jest to jeden z kilku różnych, konkurencyjnych poradników w formie książki, jakie pojawiły się na rynku.

Największy z nich wydał popularny streamer - Tyler "Ninja" Blevins. Amerykanin wydał swoją książkę, która pojawiła się również z polskim tłumaczeniem. Wyjaśnia tam swoją drogę do bycia jednym z największych i najpopularniejszych streamerów na świecie oraz jak być lepszym w Fortnite. Tytuł jednak nie uzyskał wielkiej popularności w naszym kraju.

Fortnite w sklepach to nie tylko zabawki i koszulki. Wśród spotkanych przedmiotów możemy spotkać koszulki, bluzy, pościel czy nawet elementy naczyń z wizerunkiem ulubionych skinów. Można powiedzieć śmiało, że Fortnite stał się przemysłem związanym z wieloma branżami gospodarki. Moda na grę jednak nie ustaje, więc producenci "kują żelazo póki gorące".

Fortnite czeka schyłek?

Od ponad dwóch lat w świecie gamingowym panuje wielka popularność Fortnite’a. Nic nie wskazuje jednak na to, by ten stan rzeczy miał się zmienić w najbliższym czasie. Gra pomimo naturalnego spadku popularności, jest bardzo popularnym tytułem i czołową grą oglądaną na platformie twitch.tv. W związku z tym nic nie zapowiada na to, by przemysł związany z dziełem amerykańskiego studia miał czekać większy kryzys.

Produkty nadal będą się sprzedawały, podobnie jak skórki w grze za wirtualną walutę - V-dolców. To wszystko przynosi potężne dochody "Epickim" i nic nie wskazuje na to, by miało być inaczej w kolejnych miesiącach. Ba, nawet można przewidywać, ze jeszcze więcej akcesoriów związanych z Fortnite’m będzie dostępnych w naszych sklepach.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy