Reklama

PGL Major Sztokholm 2021: Garść statystyk i liczb

​Wielkie święto Counter-Strike: Global Offensive dobiegło końca. Rekordowa oglądalność i pierwszy od dwóch lat tak duży turniej z udziałem publiczności. Warto zerknąć na kilka cyferek z PGL Major Sztokholm 2021.

Najlepsi zawodnicy

W tej kategorii nie ma jakiegokolwiek zaskoczenia. Tytuł najbardziej wartościowego gracza PGL Major 2021 trafia do Oleksandra "s1mple" Kostylieva, który na 10 rozegranych mapach odnotował rating na poziomie 1,47.

Totalny kosmos nieosiągalny przez nikogo na obecnej scenie CS:GO. Należy jeszcze wspomnieć, że w finałowym starciu pomiędzy Na’Vi, a G2 Esports - Ukraiński gwiazdor dopisał na swoje konto aż 72 eliminacje i 41 śmierci (+31 K/D).

Na drugim miejscu w tej kategorii znalazł się finalista z G2 - Nikola "NiKo" Kovać z ratingiem 1,36 przy 11 rozegranych planszach. Podium tej stawki zamyka utalentowany Francuz - Mathieu "ZywOo" Herbaut (rating 1,30).

Reklama

Najchętniej grane mapy

Aż 16 razy drużyny mierzyły się na de_inferno. Na drugim miejscu mamy de_ancient i 11 rozegranych map w tym przypadku. Trzecie miejsce ex aequo należy do de_overpass, de_nuke oraz de_mirage - po 9 razy. Najrzadziej grano natomiast na legendarnym, kultowym już de_dust 2 i trochę nowszym CS’owym nabytku, de_vertigo - dokładnie po 8 razy.

Statystyki indywidualne

  • Różnica między ilością zabójstw a śmierciami:  "s1mple": +106
  • Obrażenia na rundę:"NiKo": 96,0
  • Łączna ilość zabójstw: "ZywOo": 297
  • Zabójstw / runda: "s1mple": +31,3
  • Największa liczba asyst: "apEX": 62
  • Najlepiej clutcher (1 vs X): "buster": 8
  • Najwięcej headshotów: "NiKo": 143
  • Najwięcej zabójstw ze snajperki: "Jame": 136

Najważniejsze rundy finału

Przy stanie 7 do 5 dla ekipy G2, najlepszy gracz na świecie - "s1mple" udowadnia, że takie określenie nie jest niczym nad wyraz w jego przypadku, prezentując fantastyczne cztery zabójstwa z AWP na mapie de_ancient.

Na drugiej mapie finałowego starcia, gwiazda G2 Esports - "NiKo" zaprzepaściła ogromną szansę na dopięcie tej rundy i doprowadzenie do rezultatu 16-12, co poskutkowałoby ostatecznie rozegraniem trzeciej, decydującej mapy de_mirage

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy