Reklama

Słynny komentator esportu zawalczył w klatce. Jak poradził sobie z rywalem?

Podczas sobotniej charytatywnej gali freakfightowej Bita Śmietanka 3 jedną z najciekawszych walk stoczył Maciej "Morgen" Żuchowski - znany polski komentator Counter-Strike’a 2, który zmierzył się ze streamerem znanym pod pseudonimem "Gangamurun". W oktagonie zobaczyliśmy także twórcę popularnego z gry Tibia. Jak ci nietypowi zawodnicy poradzili sobie w klatce?

Bita Śmietanka inicjatywą charytatywną influencera

Bita Śmietanka to cykl charytatywnych gal freakfightowych organizowanych przez Marcina "Xayoo" Majkuta - byłego profesjonalnego zawodnika League of Legends, który aktualnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich streamerów i freakfighterów oraz jego przyjaciół. Majkut może pochwalić się wielotysięczną publicznością na platformie Twitch.tv. Trzecia już gala przyciągnęła sporo znanych twarzy spośród gwiazd polskiego internetu. Tym razem na karcie znalazły się także osoby znane ze środowiska gamingowego czy esportowego.

Fani sportu elektronicznego zapewne mocniej zainteresowani byli pojedynkiem Macieja "Morgen" Żuchowskiego - wieloletniego komentatora Counter-Strike’a dla ESL Polska z polskim streamerem mongolskiego pochodzenia - Gangamurunem. Ponadto inną z walk na karcie stoczył Mariusz Jurkiewicz, bardziej znany jako Punio Gaming, znany ze streamowania legendarnej Tibii. Jego rywalem był Ronaldo Miranda. Jak poszło obu zawodnikom?

Reklama

Interesujące pojedynki na charytatywnej gali

Faworytem walki Punia z Mirandą był ten pierwszy z wymienionych zawodników. Jednak walka nie oddawała przewidywań bukmacherów przed pojedynkiem. Miranda był zdecydowanie aktywniejszym zawodnikiem, wyprowadzał więcej celnych ciosów i lepiej wyglądał kondycyjnie. Jurkiewicz zawodził w wielu elementach sztuk walki, choć miał przychylność publiczności na czacie Twitcha. Miranda oraz jego współpracownicy zachowywali się bardzo niesportowo wobec swojego rywala, lecz to do tego obozu należało ostatecznie zwycięstwo.

Walka Morgena z Gangamurunem miała bardzo wyjątkową oprawę. Pojedynek prosto z klatki skomentował sam Piotr "izak" Skowyrski, który regularnie komentuje z Morgenem mecze w CS2 na różnych turniejach. Morgen był od początku zdecydowanie aktywniejszym zawodnikiem. Trafiał dużo częściej w twarz swojego rywala, a Gangamurun jedynie miał w swoim arsenale mocne kopnięcia lewą nogą.

Żuchowski szybko spowodował krwawienie z nosa przeciwnika i tym ułatwił sobie dalszą część pojedynku, którą wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów. Charytatywna gala Bita Śmietanka 3 zakończyła się również sukcesem pod kątem finansowym. Zebrano łącznie ponad 100 tysięcy złotych na rzecz dzieci chorych na nowotwór oraz dla zwierząt, które nie mogą liczyć na odpowiednio dobrą opiekę.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO