Reklama

Reklama

Team Fortress 2 z botami polującymi na oszustów

Sieciowa strzelanka Team Fortress 2 nadal cieszy się sporą popularnością wśród graczy, pomimo traktowania po macoszemu przez deweloperów z Valve. Ostatnio na serwerach trwa zalew oszukujących botów, więc gracze wzięli sprawy we własne ręce i przygotowali... własne boty.

Jeśli będziemy mieli szczęście (lub pecha - zależy, kogo spytamy), na serwerze pojawi się taki "bot eksterminujący", który zajmie się tylko i wyłącznie eliminowaniem botów oszukujących. Te "pożyteczne" boty korzystają z takich samych oszustw i rozwiązań, ale nie uprzykrzają życia graczom.

"Jeśli je zobaczycie, nie wykopujcie. To przyjaciele prawdziwych graczy, z zamiarem pomocy" - czytamy w apelach na Twitterze. Anonimowy twórca oprogramowania pojawił się ostatnio w serwisie Reddit, by odpowiadać na pytania i podzielić się rozumowaniem stojącym za "eksterminatorami".

Reklama

"Odstrzeliwanie botów sprawia mi radość, bo nie mam nic lepszego do roboty. Sam nie jestem zbyt dobry w Team Fortress 2, więc granie z automatycznym celowaniem, by wyeliminować boty bez bycia wyrzuconym z serwera sprawia, że jestem szczęśliwy" - wyjaśnia rzekomy twórca pomysłu.

Poza "botami eksterminującymi" na podobny pomysł wpadli również twórcy "botów anty-botów", także zajmujący się tylko i wyłącznie polowaniem na oszustów na serwerach. Są też specjalne, przygotowane przez graczy aplikacje, które wykrywają oszustów i automatycznie wykopują z gry.

Część graczy jest zadowolona, że ktoś robi cokolwiek z plagą oszustów - ponieważ Valve wydaje się zbytnio nie przejmować. Inni kontrargumentują, że przeróżne boty zajmują tylko miejsce na serwerach, które powinno być przeznaczone dla normalnych graczy, zmniejszając mecze.

Co więcej, faktycznie oszukujące boty zaczęły niedawno udawać, że są właśnie przeróżnymi usługami "anty", poprzez odpowiednie dostosowanie nazwy użytkownika. To jeszcze bardziej komplikuje sytuację i sprawia, że często nie wiadomo już w ogóle, kto jest po naszej stronie, a kto przeciw.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy