Reklama

Twitch.tv: Hakerzy ukradli pensje streamerów

​Wokół Twitcha ostatnio bardzo źle się dzieje i jest na to kolejny przykład. Otóż coraz większa grupa twórców uważa, że ich wypłaty są regularnie kradzione przez hakerów. Władze serwisu jak na razie nie reagują.

Trzeba przyznać, że ostatnie tygodnie nie należą do najbardziej udanych dla pracowników Twitcha. Kilkanaście dni temu byliśmy świadkami jednego z najpoważniejszych wycieków danych z witryny ostatnich lat. Dotyczył on właśnie serwisu należącego do amerykańskiego giganta - Amazon. Przestępcy wykradli kod źródłowy, a na jaw wyszły kwoty pieniężne z ostatnich dwóch lat, jakie pozyskali twórcy na mocy współpracy z Twitch.tv.

O całej sprawie zrobiło się bardzo głośno, wielu streamerów straciło połowicznie zaufanie do ich pracodawcy. Jednak pożar został w jakiś sposób ugaszony, administracja zapewniła, że konta są odpowiednio zabezpieczone i nie ma obaw co do tego, by zostały i one wykradzione. Teraz jednak wiele wskazuje, że znów czarne chmury wiszą nad portalem streamingowym, a zarzuty są możliwe, że nawet poważniejsze niż sprawa sprzed kilku tygodni.

Reklama

Otóż twórca o pseudonimie "Killadelphia" poinformował we wpisie w mediach społecznościowych, że został okradziony z całej swojej wypłaty. Złodzieje mieli dostęp do danych konta, na które się zalogowali, a następnie zmienili dane dotyczące wypłacania środków. W ten sposób całe pieniądze zostały przekierowane na obce konto. Jak na razie nie wiadomo, jaką metodą doszło do tego włamania.

Okazuje się, że troje - innych twórców - "xSophieSophie" , "Dakillzor" i "EliteJonas1" również padli ofiarami zuchwałej kradzieży. Po zgłoszeniu obsługa techniczna jednak zbyt wiele nie mogła zrobić i przyznała, że nie może cofnąć transakcji środków. Z pewnością o sprawie jeszcze będzie bardzo głośno.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama