Reklama

Twitch.tv: Historyczny rekord oglądalności! Dzięki "Arcane" i Leauge of Legends

​3 miliony i 82 tysiące - tyle osób oglądało w szczycie Mistrzostwa Świata w League of Legends. Ogromne wydarzenie w tej grze, napędzane dodatkowo gorącą premierą serialu "Arcane" spowodowało, iż po ponad roku, mamy nowego króla oglądalności w najpopularniejszym serwisie streamerskim na świecie.

Premiera "Arcane" podkręciła liczniki oglądalności

Na premierę "Arcane" - długo wyczekiwanego serialu osadzonego w uniwersum League of Legends, przedstawiającego losy dwóch dobrze znanych bohaterów z tej gry - zęby ostrzył sobie niemal każdy miłośnik popularnej produkcji od Riot Games. Teraz można stwierdzić, że przełożyło się to efektownie na oglądalność na Twitchu.

Premierowy, pierwszy odcinek oglądany był przez blisko 1,8 milionów osób na Twitchu. Można było to uskuteczniać na oficjalnym, specjalnie stworzonym do tego kanale oraz u innych twórców, którzy również na żywo na swoich transmisjach prezentowali tę gorącą premierę.

Reklama

Podczas oglądania, do zdobycia były przeróżne skórki i inne kosmetyczne przedmioty w grze. To dodatkowo podsyciło apetyty wszystkich, którzy tak ochoczo zasiedli do oglądania "Arcane". Warto jeszcze dodać w tym miejscu, że pierwsze trzy odcinki serialu można obejrzeć na Netflixie. Premiera kolejnych trzech zapowiedziana jest z kolei na dzień 13 listopada. Pakiet ostatnich trzech (pierwszy sezon ma ich dokładnie 9) zadebiutuje na tej platformie z kolei 20 listopada.

"Worlds 2021" - Mistrzostwa Świata w League of Legends okazały się hitem

Mistrzostwa Świata w LoLu, które odbywały się w Reykjaviku - stolicy Islandii idealnie pokryły się czasowo z premierą "Arcane". Tak ogromne marketingowo dwa duże wydarzenia po prostu musiały zainicjować jakiś historyczny sukces.

Okazało się, że produkcja od Riot Games pobiła rekord oglądalności na platformie Twitch. Dokładnie 3 miliony i 82 tysiące osób oglądało w szczycie zmagania na najwyższym możliwym poziomie Mistrzostw Świata w popularnej "Lidze".

Do tej pory, przez półtora niemal roku - koronę tej kategorii dzierżyły "Wydarzenia specjalne" z wynikiem 3,056 milionów. Jeśli chodzi natomiast o gry, w czerwcu ubiegłego roku - Fortnite przyciągnął w szczycie 2,277 milionów oglądających. Jak więc widać, League of Legends przebił kultowy battle royale od Epic Games aż o blisko 800 tysięcy.

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy