Reklama

Reklama

Twórca Apex Legends gratuluje Epic Games

​Do bardzo ciekawej sytuacji doszło w ubiegły weekend na Twitterze. Twórca Apex Legends - Vince Zampella pogratulował Epic Games wydarzenia, które miało miejsce w sobotę. Dla wielu graczy taka sytuacja może wydawać się zaskakująca.

Apex Legends oraz Fortnite: Battle Royale to największe na rynku tytułu z gatunku battle royale. Mimo że obie gry znacznie się różnią, to właśnie obie przewodzą w stawce battle royale’i. Dlatego też istnieje duża rywalizacja między tymi tytułami oraz fanami obu gier.

Pojawiały się nawet zarzuty, że Epic Games przy różnych dodatkach do Fortnite’a kopiuje pomysły od swojego rywala z Electronic Arts. Żadna ze stron jednak nie zdecydowała się zarzuty wobec rywala. Teraz się okazuje, że między dwoma firmami panują bardzo dobre relacje.

Reklama

W miniony weekend doszło do specjalnego wydarzenia na mapie Fortnite’a. W sobotę o godzinie 20:00 miała miejsce walka różowego robota z groźnym potworem. Batalia trwała kilka minut i ostatecznie zakończyła się efektownym zwycięstwem mechanicznego stworzenia. Bitwa została określona największym eventem w historii Fortnite’a. Odbił się on bardzo szerokim echem w social mediach.

Jednym z odzewów był tweet napisany przez Vince’a Zampellę - głównego włodarza Respawn czyli studia odpowiedzialnego za produkcję Apex Legends. Pogratulował on dobrego wydarzenia ludziom z Epic Games. Odpowiedział mu dyrektor kreatywny Epic Games - Donald Mustard, który podziękował za miłe słowo wsparcia ze strony największego konkurenta.

Czy doczekamy się kiedyś wspólnego wydarzenia zainicjowanego przez Electronic Arts Games oraz Epic Games? Jest do tego bardzo daleko, lecz cieszy to, że między dwoma studiami panują bardzo dobre relacje.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Apex Legends

Reklama