Reklama

Reklama

​Valorant - nowa rewolucyjna aktualizacja 5.10 już w grze. Opis zmian

W połowie listopada do Valoranta trafiła spora aktualizacja sygnowana numerem 5.10. Celem deweloperów z Riot Games jest lepsze zbalansowanie niektórych Agentów, odświeżenie ich umiejętności, by postacie te były chętniej wybierane na pole walki.

Nie jest żadną tajemnicą, że Riot Games sukcesywnie stara się doprowadzić Valoranta do jak najlepszego pod względem balansu poziomu. Twórcy co kilka miesięcy dodają do gry nowe mapy. Popularna taktyczna strzelanka otrzymuje również nowych grywalnych bohaterów.

Szeroki asortyment postaci potrafi zachwiać balansem rozgrywki, przez co niektórzy agenci najzwyczajniej w świecie nie są tak rozchwytywani i nie cieszą się odpowiednią, satysfakcjonującą dla deweloperów popularnością. Aktualizacja 5.10 może właśnie w tym segmencie wprowadzić sporo odświeżenia.

Reklama

Valorant z aktualizacją 5.10. Co nowego?

Agenci

Agent Cypher otrzymuje spore wzmocnienie swoich umiejętności. Potykacz znajdujący się w asortymencie tej postaci od teraz ma maksymalną długość 1500, a nie 1000, jak do tej pory. Z kolei Kradzież Neuronów ujawnia wrogów dwukrotnie - maksymalna odległość rzucania wzrosła od 1200 do 1800. Usunięto również limit czasu dotyczący rzucenia tej umiejętności na zwłoki wroga.

Stosunkowo nowy nabytek, czyli Agent Fade, także doczekał się kilku zmian. Umiejętność Grasanty - zmniejszono ich czas trwania z 3 do 2,5 sek. Następuje również zmiana opóźnienia ugryzienia po dotarciu do celu z 0,4 do 0,6 sek. Czas trwania krótkowzroczności po trafieniu spada natomiast z 3,5 do 2,75 sek. Jeśli chodzi o umiejętność Zmrok, to jej koszt wyniesie 8 punktów, a nie 7, jak dotychczas.

Najnowszy Agent Harbor, który debiutował dosłownie kilka tygodni temu, także otrzymuje jedną, ale za to istotną zmianę. Od teraz przy okazji umiejętności Kaskada, zwiększono liczbę ładunków do kupienia z 1 do 2.

Weryfikacja tekstu w czasie rzeczywistym

Riot Games poinformowało, że wdrożyło nową mechanikę weryfikacji tekstu w czasie rzeczywistym. Funkcja ma na celu szybsze reagowanie na szkodliwe wiadomości pisane na czacie tekstowym. Na ten moment nowość będzie działać tylko w Ameryce Północnej. Jeśli skuteczność zostanie potwierdzona, to usługa pojawi się także w innych regionach.

Poprawa błędów

Update 5.10 wnosi także kilka istotnych poprawek dotyczących działania agentów. Dużo błędów pojawiało u tych graczy, którzy decydowali się na rozgrywkę postacią Harbor. Od teraz wszystko powinno już funkcjonować w sposób płynny.

Wszystkie zmiany w aktualizacji 5.10 opisane są na oficjalnym blogu gry Valorant.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Valorant | Riot Games

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy