Reklama

Reklama

​Valorant w wersji mobilnej - poznaliśmy datę premiery gry?

Przemysł związany z grami mobilnymi stale i sukcesywnie rośnie. Już niebawem na rynku ujrzymy Valorant, czyli popularną taktyczną strzelankę, która swoją premierę zaliczy na urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android. W sieci pojawiły się kolejne przesłanki mówiące o dacie debiutu gry.

Gry mobilne to sektor, który coraz ciężej bagatelizować. Wiele najnowszych raportów wskazuje, że gracze coraz częściej sięgają po gry dedykowane Androidowi oraz iOS’owi. Doskonale wiedzą też o tym wydawcy i producenci - stąd też w ostatnim czasie pojawiło się sporo dużych i znanych tytułów przeniesionych do świata mobilnego.

Valorant na urządzeniach mobilnych w 2024 roku?

Wystarczy przytoczyć przykład PUBG: Battlegrounds czy Apex Legends Mobile, dwa szlagierowe tytułu z gatunku battle royale wkroczyły na rynek mobilny i radzą sobie tam doskonale. Ten sam los może spotkać inną strzelankę - popularnego Valoranta.

Reklama

O tym, że Valorant pojawi się na urządzeniach mobilnych, słyszeliśmy już kilka miesięcy temu. W niektórych regionach miały trwać nawet nieoficjalne testy wczesnych, prototypowych wersji gry. Teraz o nadchodzącej produkcji dowiedzieliśmy się jeszcze więcej detali.

Według przecieku opublikowanego na Twitterze przez informatora PlayerIGN, producenci Riot Games wypuszczą Valorant Mobile w 2024 roku. Co ciekawe, nastąpi to najprawdopodobniej po premierze konsolowego wydania Valoranta. Jeśli wierzyć przeciekom, to strzelanka zagości na konsolach w drugiej połowie 2023 roku.

Czy mobilny Valorant może dodać jeszcze więcej znaczenia całej marce? Przypomnijmy, że oryginalna gra pojawiła się na rynku w 2020 roku. Już od samego początku mówiło się, że dzieło od Riot Games będzie stanowić godną konkurencję dla legendarnego Counter-Strike’a. Ten ostatni tytuł nie doczekał się ekspansji i jest dostępny tylko na platformie PC, tymczasem Valorant w ciągu dwóch najbliższych lat szykuje się do przejęcia lwiej części społeczności graczy. Kolejne miesiące wraz z (najpewniej) zapowiedziami i oficjalnymi zwiastunami dotyczącymi Valoranta szykują się zatem niezwykle interesująco.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: ​VALORANT | Riot Games | gry mobilne

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy