Reklama

Reklama

Apex Legends: Cosplay znanej postaci robi wrażenie

Apex Legends jest jedną z gier, która podbija serca fanów gatunku battle royale z całego świata. Świetnie wykonana gra od studia Electronic Arts od ponad trzech lat jest jednym z najgorętszych tytułów na rynku. Również cosplayerzy dostrzegli potencjał tej produkcji i regularnie tworzą stroje w nawiązaniu do właśnie tej gry. Jedną z artystek jest "ReynaAlright". Kobieta postanowiła przebrać się za postać Horizon. Efekty tej pracy są wręcz niesamowite.

Apex Legends hitem od "Elektroników"

Studio Electronic Arts jest jednym z największych i najbardziej znanych producentów gier na świecie. To Kanadyjczycy są autorami wielu gier sportowych tj. seria FIFA (piłkarska), NHL (hokejowa), NFL Madden (futbol amerykański) czy UFC (mieszane sztuki walki). Poza tym od wielu lat tworzą jedną z najbardziej ikonicznych na rynku serii gier wyścigowych w historii przemysłu - mowa tu o słynnym Need For Speed.

Reklama

Tytuł ten niestety obecnie nie cieszy się tak wielką popularnością, a kolejne jej części poddawane są sporej krytyce za wiele elementów, chociażby te związane z systemem płatności i niemożnością grania bez wydawania dodatkowych pieniędzy. Niemniej legendarną serią jest Battlefield - strzelanka osadzona w zależności od części - albo w latach wojennych, albo w przyszłości.

Wszystkie z tych wymienionych pozycji są uznane za legendarne w środowisku graczy. Tym samym możemy śmiało uznać, ze Electronic Arts postawiło kilka kamieni milowych w historii gamingu i Kanadyjczycy są w pełni zasłużonym studiem deweloperskim oraz wydawniczym. Kilka lat temu jednak poszli w nieco nieoczywistym kierunku.

EA weszło na rynek battle royale z przytupem

EA stworzyło grę z gatunku battle royale. Wydana w 2019 roku gra Apex Legends od początku zapowiadała się bardzo dobrze. Co ciekawe, ujrzała ona światło dzienne w systemie free to play, więc była dostępna dla wszystkich graczy zupełnie za darmo. To był dla wielu szok, gdyż "Elektronicy" zazwyczaj każą płacić konsumentom za swoje produkcje niemałe pieniądze.

Apex Legends świetnie przyjął się na rynku i idealnie wstrzelił w rosnący trend gier battle royale. Rozgrywka pierwszoosobowa nieco przypominała PUBG, choć znacznie się od tego tytułu różniła. Świetne postacie, doskonała kolorowa grafika, miłe dla oka menu i rozwiązania fizyki - to wszystko złożyło się na spory sukces. Nie tylko jednak gracze są fanami Apex Legends. Należą również do nich artyści z bardzo specyficznej dziedziny sztuki - mowa tutaj o cosplayingu.

Cosplayerzy inspirują się Apexem

Świetnie zaprojektowani bohaterowie to zapewne coś, co jest bardzo silnym magnesem. Dostrzegają to również cosplayerzy, którzy regularnie biorą się za "ożywienie" wirtualnych postaci z Apexa. Wychodzi im to zazwyczaj bardzo dobrze. Jedną z takich artystek jest użytkowniczka znana w sieci pod pseudonimem "ReynaAlright".

Podczas wydarzenia ComicCon w San Diego zaprezentowała ona niesamowity projekt. Mowa o postaci Horizon właśnie z Apex Legends. Kobieta nieprawdopodobnie realistycznie "ożywiła" tę postać i sprawiła, że w świecie realnym wygląda ona niemal identycznie, jak w grze wideo. Pancerz stroju jest w barwach czarno-seledynowej z białymi elementami. Ponadto kobieta na głowie ma charakterystyczne okulary, które są nieodłącznym atrybutem postaci Horizon.

Dolna część kombinezonu składa się ze spodni o tych samych barwach, jak pancerz. Warto dodać, że kobieta wykonała również broń Heat Sink Flatline VK-47, która wygląda doskonale w dłoniach cosplayerki przywdzianej w strój z Apex Legends. Post cosplayerki na Twitterze, w którym przedstawiła owy projekt stał się bardzo popularny. Wielu użytkowników nie mogło wyjść z zachwytu, jak doskonały jest to projekt i jak wielkich starań musiała dołożyć kobieta, by uzyskać tak piorunujący efekt.

Wiele wskazuje na to, że może być to początek wielkiej przygody i sławy "ReynyAlright" w świecie cosplayerów. Do tej pory artystka ta nie była tak bardzo znana dla szerszej publiczności. Entuzjastyczne przyjęcie na portalu Reddit.com powinno ułatwić jej drogę do sławy, a za tym muszą pójść kolejne projekty. Nie ma wątpliwości, że kobieta ma ogromny talent i następne cosplaye powinny tylko to udowodnić.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy