Reklama

Apex Legends - fala banów za wykorzystywanie błędów gry

​Twórcy Apex Legends zbanowali wielu użytkowników za łamanie regulaminu i celowe wykorzystywanie błędów. Najwięcej kar przyznano na konsolach.

Do Apex Legends zawitał nowy sezon tymczasem Respawn walczy z graczami łamiącymi regulamin i rozdaje kolejne bany. Jak informuje serwis Eurogamer tydzień temu zablokowano przeszło 2 tysiące kont, z czego większość z nich pochodziła z PlayStation 4.

Generalnie na konsoli Sony zablokowano 1965 graczy, na drugim miejscu znalazł się Xbox - 62 blokady, a na trzecim PC - 44 bany. Nie chodzi w tym przypadku o cheaty, ponieważ blokady rozdano za tzw. "dashboarding" czyli opuszczenie meczu przed jego zakończeniem co zazwyczaj ma miejsce gdy gracz widzi jego zdaniem pewną porażkę. Jeśli uda mu się wykonać manewr wówczas nie traci punktów, a tym samym może utrzymać swoją rangę lub nie zaprzepaścić szans na awans.

Reklama

Jeszcze inne bany rozdano za wykorzystanie błędu polegającego na dołączanie przez doświadczonych graczy do rozgrywki z gorszymi od siebie użytkownikami (z gorszą rangą lub poziomem doświadczenia).

Kary w większości przypadków nie są dożywotnie a przyznano je tylko na pewien czas. Conor Ford odpowiedzialny w studiu za bezpieczeństwo przyznał, że ban na początku sezonu to nic miłego, ale niektórzy muszą ochłonąć i wrócić kiedy zmienią zachowanie. Oczywiście duży problem stanowią sami cheaterzy, których w Apex Legends nie brakuje i Respawn co jakiś czas przeprowadza czystki.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama