Reklama

Czołowa drużyna Counter-Strike'a zatrudniła Polaka w roli trenera!

ENCE od lat przebywa w ścisłym gronie czołowych drużyn Counter-Strike’a. Fińska organizacja, w której już gra jeden z polskich zawodników, teraz dokonuje zmian personalnych. Okazuje się, że angaż otrzymał znany polski trener i jeden z najbardziej utytułowanych duńskich graczy w historii Counter-Strike’a.

"NEO" chwalony w czołowej organizacji

W ostatnim czasie w Counter-Strike’u 2 polscy trenerzy mają całkiem niezłą markę. W roli opiekuna FaZe Clan świetnie sobie radzi Filip "NEO" Kubski. Były znakomity gracz i legenda światowego Counter-Strike’a sięgnął wraz ze swoimi podopiecznymi po kilka bardzo istotnych trofeów.

Polak w październiku i listopadzie sięgnął po triumf na Intel Extreme Masters w Sydney oraz po tytuł CS Asia Championships w chińskim Szanghaju. Na tych zawodach Kubski występował jeszcze w roli tymczasowego trenera FaZe Clan, lecz kilka dni temu ogłoszono podpisanie z byłym graczem Virtus.pro kontraktu na stałe.

Reklama

Okazuje się, że nie będzie to jedyny polski trener w światowej czołówce Counter-Strike’a. Teraz dołącza do niego trener, który od lat ma swoją markę w esporcie, a w przeszłości był m.in. trenerem Virtus.pro ze wspomnianym "NEO" w składzie. Mowa oczywiście o Jakubie "kuben" Gurczyńskim. Dołączy on do drużyny, w której od lat występuje inny rodak.

Polak i Duńczyk zasilają ENCE!

Mowa o fińskiej organizacji ENCE, która od wielu miesięcy znajduje się w ścisłej czołówce sceny Counter-Strike’a. W jej barwach od niespełna trzech lat występuje Paweł "dycha" Dycha. Teraz do niego dołącza inny Polak - Jakub "kuben" Gurczyński podejmie pracę trenera w tej formacji. Jest to postać, która była istotną częścią sukcesu polskiego Virtus.pro w latach 2015-2019.

Następnie 37-latek trenował wiele zagranicznych drużyn. Należą do nich m.in. Team Envy czy Apeks. Teraz będzie zajmował się organizacją grą w ENCE, które wg. prestiżowego rankingu serwisu HLTV.org zajmuje trzecie miejsce na świecie wśród drużyn Counter-Strike 2.

Wraz z Polakiem do drużyny dołącza Lukas Rossander znany szerzej jako "gla1ve". Duńczyk jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie. Wraz z Astralis jako In-game-leader zdobył czterokrotnie trofea rangi Major. Wraz z "dychą" i "kubenem" będą walczyli o to, by wygrać pierwszy w historii turniej Major w CS2.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike 2
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy