Reklama

ESPORT GRA 3: W sobotę startuje nowa odsłona popularnego wydarzenia

Już w najbliższą sobotę, 22 czerwca, w warszawskiej La Playa Music Bar, topowi polscy influencerzy ze świata lifestyle’u, fitnessu, gamingu, esportu i streamingu wezmą udział w turnieju siatkówki plażowej o nazwie ESPORT GRA 3 by DZIK.

O ESPORT GRA

ESPORT GRA to format stworzony przez agencję Good Game, która chce łączyć ze sobą dwa światy - sportu i esportu. Topowi polscy influencerzy mierzą się ze sobą promując uniwersalne wartości dla tradycyjnych dyscyplin sportowych jak i sportów elektronicznych, takich jak zdrowa rywalizacja, współpraca i samodoskonalenie. Tegoroczna impreza to już trzecia edycja tych zawodów, lecz po raz pierwszy uczestnicy zagrają w siatkówkę, a nie w piłkę nożną jak bywało w poprzednich latach.

Wejściówki za darmo

Organizator przewidział 990 darmowych biletów dla osób chcących śledzić rywalizację na miejscu. Event odbędzie się 22 czerwca w La Playa Music Bar w Warszawie (Wybrzeże Helskie 1/5) o godzinie 14:00, a wejściówki można zgarnąć za pomocą Decathlon GO - aplikacji służącej do zapisów w zawodach sportowych. Osoby, które nie mogą się pojawić na miejscu, będą mogły śledzić wydarzenie w internecie na kanale GoodGame League w serwisie Twitch.tv oraz kanale EKIPA WK w serwisie YouTube.

Reklama

Lista uczestników pęka w szwach

W ESPORT GRA 3 by DZIK, podobnie jak w dwóch poprzednich odsłonach wezmą udział najpopularniejsi polscy influencerzy. Na liście uczestników znaleźli się:

  • Ekipa WK (Owca, Robur, Agaciasta)
  • Kanał Zero (Człowiek Warga, Izabella Krzan, Dominik Czeremuszkin)
  • Piękni i Bestia (Izak, Młooda, Troglodyta)
  • Team Kasix (Kasix, Morgen, xSheeya)
  • Rebels Gaming (sekcja Counter-Strike 2)
  • Team Pony (Fusialka, Kwolczi, Mendi)
  • Team IRL (Azdus, Gangamurun, Franio)
  • FC Blurr (czvjnik, ostry, arturo)

Każde rozgrywki potrzebują komentatorów. Na ESPORT GRA 3 by DZIK usłyszymy znany esportowy duet w postaci Łukasza “Hermesa" Pożyczka i Radka “mad1" Florkowskiego. Dołączy do nich Damian Bąbol, czyli twórca wideo, lektor, prezenter i od niedawna komik. Wcześniej pracował on jako dziennikarz sportowy, czy korespondent na największych wydarzeniach sportowych. Imprezę ESPORT GRA 3 by DZIK traktuje jako poszerzenie horyzontów i zapoznanie się z nowym światem.

Podkręcone zasady

Na wydarzeniu pojawią się profesjonalni sędziowie, którzy będą przestrzegać standardowych przepisów siatkówki. Turniej zostanie podzielony na fazę grupową, w której mecze będą prowadzone według zasady “każdy na każdego" z meczami do 15 punktów. Cztery najlepsze zespoły zagrają w play-offach z meczami best-of-three oraz punktacją do 21.

Ponadto organizator przewidział unikalne zasady, które urozmaicą widowisko. Wśród nich pojawią się zdobycie dwóch punktów za zagranie główką oraz za atak idealnie w linię boiska. Dodatkowo w dwóch rundach każdego meczu AS serwisowy będzie liczyć się aż za trzy punkty, co może odwrócić losy rywalizacji, jednak kontrolę nad tym aspektem będą mieli sędziowie.

Na zawodników czekają dodatkowe indywidualne nagrody: MVP - dla najlepszego zawodnika, DZIKI AS dla osoby z największą liczbą asów serwisowych oraz DZIKI BLOK za najwięcej skutecznych bloków.

materiały prasowe
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy