Reklama

Fortnite - "Piraci z Karaibów" trafią do gry?

Fortnite odniósł tak duży sukces, że tego twórcy mogą sobie pozwolić na współpracę z największymi firmami. W ich ramach do gry trafiły dodatki inspirowane między innymi "Gwiezdnymi wojnami", "Indianą Jonesem" czy uniwersami Marvela oraz DC. W sieci pojawiła się właśnie plotka dotycząca kolejnej potencjalnej kolaboracji. Tym razem do Fortnite miałyby trafić dodatki z "Piratów z Karaibów".

Znany leaker HYPEX zasugerował na platformie X (dawniej Twitter), że "Piraci z Karaibów" mogą stać się kolejną dużą marką, która zawita Fortnite. Ma do tego dojść w trzecim rozdziale piątego sezonu. To jednak nie wszystkie atrakcje, które mogą się znaleźć w nadchodzącej aktualizacji.

Wyciekła mapa drogowa gry, w której znalazły się także potencjalne współprace z ikonami muzyki i popkultury, takimi jak Metallica, Doktor Doom, Karol G i Snoop Dogg. Motyw piątego rozdziału w trzecim sezonie może nawiązywać do szalonego świata "Mad Maksa".

Reklama

Plotki wskazują, że wraz z nowym sezonem pojawi się aktualizacja dla LEGO Fortnite. W mapie drogowej znalazł się obrazek przedstawiający Klombo w formie klocków LEGO. Klombo to przyjazne dinozaury wprowadzone w aktualizacji z 2022 roku, które teraz mogą pojawić się w klockowej wersji gry.

Roadmapa Fortnite do tej pory okazywała się trafna. Wydarzenia takie, jak dołączenie Billie Eilish do Fortnite Festival i aktualizacja farmy w LEGO Fortnite, potwierdziły jej wiarygodność.

Epic Games regularnie podejmuje współprace z dużymi graczami. 3 maja Epic Games tradycji stało się zadość i do gry trafiły przedmioty kosmetyczne z "Gwiezdnych wojen" (przy okazji wydarzenia May the Fourth), między innymi miecze świetlne, blastery oraz postacie takie jak Darth Vader. Gracze byli zachwyceni, chociaż...

... nie obyło się bez kontrowersji. Zaraz po premierze dodatku Epic Games musiało wycofać plecak z Yodą, który powodował poważne problemy. Okazało się, że po połączeniu z emotką Zoidberg Scuttle prowadził do dziwacznych błędów wizualnych, a nawet do crashowania się gry - nie tylko u danego gracza, ale u całej drużyny.

Epic Games na szczęście - podobnie jak zwykle w takich sytuacjach - zareagowało błyskawicznie, usuwając plecak z gry i ze sklepu. szybko zareagowało, tymczasowo usuwając plecak z gry oraz ze sklepu. W oświadczeniu twórcy przeprosili za niedogodności i zapewnili, że pracuje nad naprawą błędów. W międzyczasie wycofano również dwa inne przedmioty kosmetyczne z Gwiezdnych Wojen: "rozmontowanego C-3PO" oraz strój Luke'a z Dagobah. Powody ich wycofania nie zostały podane.

Pozostałe przedmioty z "Gwiezdnych wojen" pozostaną dostępne do 14 maja. Gracze mogą je zdobyć, wykonując specjalne zadania lub wydając V-dolce. Nowa mapa LEGO Star Wars, która pojawiła się w ramach aktualizacji, pozostanie w grze na stałe.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | Epic Games