Reklama

Sensacja transferowa w CS2. Słynny polski gracz zasili czołową drużynę

Do niespodziewanego ruchu transferowego doszło w szeregach G2 Esports. Dywizja CS2 w hiszpańskiej organizacji przechodzi spore zmiany. Z zespołem najpierw pożegnał się Serb Nemanja "nexa" Isaković, a następnie Duńczyk Rasmus "HooXi" Nielsen. Organizacja ogłosiła, że tego drugiego zastąpi znany Polak. Mowa o Januszu "snax" Pogorzelskim.

Istotne roszady w G2 Esports

W kalendarzu rozgrywek Counter-Strike 2 mamy obecnie przerwę wakacyjną. Jest to czas na to, by drużyny wykonały roszady w składzie i zrezygnowały z usług zawodników, którzy grają poniżej pokładanych w nich nadziei. Pauza w rozgrywkach pozwala także na odbycie treningowych gier z potencjalnymi następcami, by wybór transferowy był bardziej przemyślany i lepiej trafiony. O zmianach w G2 Esports mówiło się już od pewnego czasu.

Podopieczni Wiktora "TaZ" Wojtasa nie błyszczą w tym roku. Wprawdzie sięgnęli kilka tygodni temu po triumf w IEM Dallas, lecz jest to jedyne ich tegoroczne zwycięstwo turniejowe. W dodatku byli tam w niepełnym składzie, a HooXi’ego zastępował Jacky "Stewie2K" Yip. 19 czerwca ze składem G2 Esports pożegnał się nexa. Na jego miejsce do składu zatrudniony został Mario "malbsMd" Samayoa, wcześniej reprezentujący barwy M80.

Reklama

W poniedziałek okazało się, że Nielsen odejdzie z pierwszego zespołu i został przeniesiony na ławkę rezerwowych. Nieoficjalnie mówiło się, że usługami Duńczyka zainteresowane jest fnatic. Dużo spekulowano na temat tego, kto obejmie stery na pozycji IGL-a w G2 Esports po HooXim. Zagadka ta szybko została rozwiązana.

Sensacja transferowa. Snax dołącza do G2 Esports

W środowe popołudnie G2 Esports oficjalnie poinformowało, że prowadzącym grę w G2 Esports będzie Janusz "snax" Pogorzelski. 31-letni gracz jest świetnie znaną postacią w świecie esportu. Pogorzelski przez lata współtworzył "złoty" skład Virtus.pro, z którym wygrał wiele turniejów, z EMS One Katowice 2014 na czele. Wówczas jego jednym z kolegów drużynowych był TaZ, piastujący obecnie rolę trenera w G2 Esports.

Snax poprzednio występował z GamerLegion, z którym jednak nie odniósł wielkich sukcesów. Przez niespełna rok nie podniósł żadnego trofeum z GamerLegion. Teraz będzie mu o to nie co łatwiej, gdyż w G2 Esports będzie miał obok siebie takie gwiazdy, jak Nikola "NiKo" Kovać czy Ilya "m0NESY" Osipov, którzy mają już dużo doświadczenia i wiele sukcesów na swoim koncie. 

Zakontraktowanie snaxa to spora niespodzianka, gdyż w ostatnim czasie nazwisko, czy też pseudonim Polaka nie pojawiał się wśród ewentualnych kandydatów do zasilenia G2 Esports.

Pierwszym dużym sprawdzianem dla Polaka będzie udział w Esports World Cup w Rijadzie. Zawody rozpoczną się 17 lipca, a G2 jest jednym z faworytów do sięgnięcia po Puchar Świata w stolicy Arabii Saudyjskiej.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike 2 | virtus.pro
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy