Reklama

Specjalna odznaka dodana w Apex Legends. Twórcy gry wspierają w ten sposób Miesiąc Dumy

​Na całym świecie czerwiec stał się Miesiącem Dumy. Jest to symbol solidarności ze środowiskami LGBT+. O kulturze, która swoją genezę ma w Stanach Zjednoczonych pamiętają również twórcy gier komputerowych. Dowodem na to jest działanie studia Respawn Entertainment, które postanowiło na znak solidarności umieścić tęczowy przedmiot w swojej grze.

Apex Legends to gra typu battle royale, która od samego powstania podbiła serca fanów. Nietuzinkowy (nawet jak na ten gatunek) schemat rozgrywki to tylko jeden z czynników, który przyczynił się do wzrostu popularności tej produkcji. Twórcy Apex’a słyną przede wszystkim tym, że starają się śledzić życie społeczne i kulturowe, a następnie wdrażać kosmetyczne zmiany z tym związane.'

Miesiąc czerwiec stał się więc naturalnym bodźcem do wprowadzenia takowych dodatków. Respawn Entertainment zdecydował się na dodanie tęczowej odznaki w grze. Przedmiot dostępny jest oczywiście za darmo - jedyne co trzeba zrobić, to zalogować się na swoje konto Apex, a specjalnie przygotowany emblemat będzie możliwy do wyposażenia w profilu.

Reklama

Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez twórców:

Najbardziej prawdopodobne jest, iż specjalną odznakę w kolorach tęczy można odebrać tylko do końca czerwca. Ci, którym się to nie uda, będą musieli poczekać okrągły rok.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Respawn Entertainment