Reklama

Ultraliga: Sezon 7, Tydzień 2 – wyniki pierwszego dnia

​Mistrzostwa Polski w League of Legends trwają w najlepsze. Ultraliga rozpoczęła we wtorek swój drugi tydzień rozgrywek i ku zaskoczeniu wielu widzów oraz ekspertów, dostaliśmy jeszcze więcej emocji, niż się spodziewaliśmy.

Wyniki:

  • Gentlemen’s Gaming - Zero Tenacity 0:1
  • Devils.one - AGO ROGUE 0:1
  • Iron Wolves - Team ESCA Gaming 0:1
  • Goskilla - Komil&Friends 0:1
  • Forsaken - Illuminar Gaming 1:0

W zapowiedzi drugiego tygodnia Ultraligi wspominałem, że czeka nas kilka ciekawych spotkań. W duchu liczyłem też na to, że format BO1 zrobi swoje i zobaczymy parę niespodzianek, które urozmaicą nieco pozornie jednostronne spotkania. W najśmielszych snach nie wyobrażałem sobie rzeczy, jakie wydarzyły się już pierwszego dnia.

Reklama

Na pierwszy rzut oka pierwsze trzy spotkania przebiegły zgodnie z przewidywaniami większości ekspertów. Okoliczności tych wyników również składa się jednak na ogólnie zaskakujący dzień i chociaż nawet Dżentelmeni w kilku miejscach odgryźli się Zero Tenacity, pierwszy mecz był tym najbardziej przewidywalnym. Świetne spotkanie zagrał Sebekx, Vzz skończył z 15 KDA na Jinx i Z10 wdarło się tym samym na trzecie miejsce w tabeli, obok Forsaken i KNF.

Dużo więcej emocji dostarczyło starcie Diabłów, które przez dłuższy czas wygrywało z AGO i wyglądało, jakby było w stanie domknąć swoją przewagę. Jeszcze dłużej wygrywało Iron Wolves w najbardziej szalonym spotkaniu tego dnia. Team ESCA Gaming wróciło ze straty ponad 10 tysięcy złota i nie mając nawet połowy eliminacji swoich przeciwników, weszli do ich bazy, kiedy Ci próbowali szybko skończyć Barona. Do jednego autoataku sprowadziło się zwycięstwo TEG w tym spotkaniu, które wciąż pozostaje niepokonane na szczycie tabeli.

Równie interesująco wygląda sytuacja Komil&Friends, które może pochwalić się aktualnie wynikiem 2-1 i zwycięstwem Goskilla w pierwszym dniu drugiego tygodnia. Jak sami przyznali w pomeczowym wywiadzie, jeszcze niedawno za cel stawiali sobie awans do playoffów, a teraz realnie biorą pod uwagę walkę o TOP2. Gdyby tego było mało, w ostatnim spotkaniu Forsaken pokonało Illuminar Gaming, zrzucając ich na szóste miejsce w tabeli.

Tydzień nie dobiegł jeszcze końca, a drugiego dnia może okazać się, że minione BO1 były tylko wypadkiem przy pracy i faworyci znów zaczynają wygrywać. Większość widzów była jednak wyraźnie zaskoczona przebiegiem ostatnich spotkań. Nie można wykluczać również tego, że sytuacja w lidze jest dużo bardziej wyrównana, niż oryginalnie zakładaliśmy. Gdyby KNF i Forsaken zakończyli ten tydzień wynikami 2-0 bardzo trudno byłoby przewidzieć co wydarzy się w kolejnych kilku kolejkach.
Transmisję z Ultraligi z polskim komentarzem możecie oglądać na kanałach Twitch i YouTube Polsat Games.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL