Reklama

ESL MP dla kobiet – czy panie wykorzystają swoją szansę?

W ostatni czwartek ESL przy współpracy ze Spritem ogłosiło pierwszą edycję mistrzostw Polski kobiecych rozgrywek esportowych. To historyczne tego typu przedsięwzięcie dla polskich kobiecych zespołów w grze Counter-Strike: Global Offensive. Panie otrzymały sporą szansę na pokazanie się szerszej publiczności, którą muszą jednak wykorzystać, by esportowy rynek znów o nich nie zapomniał.

Nowy rozdział MP

ESL Mistrzostwa Polski to bardzo znana marka, jeśli chodzi o esportowe rozgrywki w Polsce. Przez dobrych kilka lat poprzez organizację turniejów ESL sprawił, iż dziś MP uważa się za najważniejsze rozgrywki CS:GO w kraju. W ostatniej edycji do zmagań powróciło także Virtus.pro, co potwierdza, że w zmaganiach biorą udział najlepsze polskie drużyny.

Teraz jednak przyszedł również czas na to, by i żeńskie formacje mogły zaprezentować się szerszej publiczności. Miano "mistrzyń Polski" może bowiem być dobrym wabikiem dla kobiecych zespołów, które nie za często mają okazję na pokazanie swoje umiejętności. Fani rozgrywek mogą zatem spodziewać się najpopularniejszych polskich zawodniczek biorących udział w spotkaniach.

Reklama

Poważny sponsor

Jeśli chodzi o rozgrywki kobiet, to często środowisko narzeka, iż w damskich turniejach często brakuje poważnych sponsorów. Tym razem takie słowa nie do końca będą miały rację bytu. Sprite jest bowiem bardzo znaną marką napojów gazowanych. Firma już od kilku lat działa w Polsce w środowisku esportowym, współpracując m.in. z czołowym streamerem - Piotrem "Izakiem" Skowyrskim oraz Polską Ligą Esportową. Taka marka może wydatnie pomóc zatem w promocji wydarzenia, a to właśnie reklama wydaje się niezbędna, by przyciągnąć do turnieju większą widownię.

Czy panie dadzą radę?

Najwięcej zależy jednak od samych zawodniczek. To one powinny bowiem wykorzystać szansę i dodatkowo poprawić promocję wydarzenia. O tym, czy kobiety "ze środowiska" dodatkowo "rozsławią" turniej, zapytaliśmy Sandrę "fridę" Wojnowską. 

O evencie

Co do szczegółów rozgrywek, to w głównej fazie cyklu udział weźmie osiem zespołów. Cztery z nich otrzymają zaproszenie na turniej, natomiast pozostałe wywalczą sobie udział w zmaganiach za sprawą otwartych kwalifikacji.

Następnie wyłoniona ósemka stoczy rywalizację w systemie ligowym, który wyłoni sześć najlepszych zespołów. Pierwsza i druga formacja awansują bezpośrednio do półfinału MP. Pozostałe zaczną walkę od ćwierćfinału. Siódmy i ósmy zespół zostanie z kolei zdegradowany.

Znana jest także pula nagród rozgrywek. Otóż kobiety łącznie zdobędą 30 tysięcy złotych. Na razie nie wiadomo, ile z tej sumy zainkasują zwyciężczynie. Z niewiadomych ESL nie podało jeszcze również dokładnych dat startu zmagań. Możliwe jednak, iż mistrzostwa nałożą się z męską edycją, by w jeden weekend rozegrać finały obu turniejów.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: ESL
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy