Reklama

Reklama

Nieuczciwa rywalizacja w spotkaniu Arki Gdynia eSport?

Podczas meczu o trzecie miejsce w piątych kwalifikacjach do Ligi Grimorr w League of Legends doszło do skandalicznej sytuacji. Spotkanie pomiędzy MarsoniX a Arką Gdynia eSport zostało anulowane. Powodem takiej decyzji jest nieuczciwa postawa obu zespołów. Tak przynajmniej twierdzi organizator rozgrywek - Grimorr.

Esport (nie)wolny od nieuczciwości

Próby oszustwa w esporcie nie zdarzają się często na poziomie profesjonalnym, choć to nie oznacza, że ich nie ma. Kilku graczy ze światowej czołówki było przed laty dyskwalifikowanych z powodu użycia niedozwolonych programów ułatwiających rozgrywkę. Najbardziej znaną tego typu aferą była sprawa Hovika "KQLY" Tovmassiana.

Francuski zawodnik CS:GO tak znanych organizacji esportowych jak LDLC czy Titan został przyłapany na używaniu niedozwolonego oprogramowania podczas rozgrywania matchmakingu. Udowodniono, że używał wspomagaczy również podczas turniejów LAN-owych. Przez to został zdyskwalifikowany i przez dwa i pół roku nie występował w oficjalnych spotkaniach. Tego typu oszustwo nie jest jednak jedyną formą, jakiej dopuszczali się profesjonaliści.

Reklama

Równie znaną aferą była ta związana z zawodnikami organizacji iBUYPOWER - również w CS:GO. W tym przypadku chodziło o ustawienie wyniku konkretnego meczu między dwoma formacjami - wspomnianym iBUYPOWER oraz NetCodeGuides. Celem części zawodników tej drużyny ("swag" oraz "skadoodle" się sprzeciwiali) było postawienie wysokiej kwoty na własny mecz.

Sprytnie uknuty plan został szybko zdemaskowany przez dziennikarza esportowego Richarda Lewisa. Krótko po tym, cała afera została potwierdzona przez jeden z serwisów, gdzie można było obstawiać wyniki meczów skinami z CS:GO. Niestety na polskim podwórku również doszło do nieuczciwej zagrywki. Sprawa tym bardziej szokuje, że udział w tym niechlubnym procederze miała drużyna klubu piłkarskiego PKO Ekstraklasy.

Arka Gdynia eSports i MarsoniX ustawili mecz?

Jak poinformowały profile social media Grimorr - podczas piątych kwalifikacji do Ligi Grimorr w League of Legends w meczu o trzecie miejsce doszło do nieuczciwych działań. Arka Gdynia eSports wraz z drużyną MarsoniX mieli ustawić spotkanie w LoL-a. Reakcja Grimorr była błyskawiczna. Obie formacje zostały zdyskwalifikowane z dalszego udziału w Lidze, a awans otrzymały dwie drużyny z dziewiątego i dziesiątego miejsca.

Wydawało się, że ta sprawa na tym się skończy. Lecz obie ukarane formacje nie zgadzają się z punktem widzenia Grimorr. Arka Gdynia eSport oraz MarsoniX bardzo szybko zareagowały na decyzję organizatorów.

Jak widać, sprawa jest bardzo gorąca. Obie strony oskarżają się nawzajem i nie wiadomo jak na razie czy decyzja o wyrzuceniu z rozgrywek zostanie podtrzymana. O ewentualnych kolejnych aktach tego sporu będziemy informowali na bieżąco.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Arka Gdynia

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy