Reklama

CS:GO zmienia swój wygląd!

Zaczyna się dziać, to, na co czekają fani Counter-Strike: Global Offensive na całym świecie. Gra przechodzi gruntowne zmiany.

Zmiana wyglądu menu gry zapowiadana jest od dawna. Fani CS:GO od lat narzekają na stan tego czołowego tytułu esportowego. Gracze zarzucają producentowi gry - Valve, że nie zajmuje się rozwojem tytułu i jest on zacofany względem swoich rywali na rynku.

Czy mają rację? Wiele wskazuje na to, że tak. Firma Gabe Newella jest znana z tego, że dodaje mało efektywne, nie mające wpływ na rozgrywkę gadżety, a ignoruje faktyczne problemy związane stricte z grą. Gra działa na przestarzałym silniku Source, co daje dużo bardziej ograniczone możliwości w rozgrywce. Dla porównania, inny wielki tytuł Valve - DOTA 2 funkcjonuje na drugiej generacji tegoż silnika.

Reklama

Oprócz tego gracze mają morze innych potrzeb. Należą do nich m.in. ulepszone serwery, by strzały zadawały poprawne obrażenia, czy hitboxy, czyli modele postaci. 


Dlatego też zmiana Panoramy UI, czyli wyglądu interfejsu gry jest dość rewolucyjną nowinką w CS:GO. Gra ma być znacznie przyjemniejsza dla oka, dostosowana do obecnych czasów. Jednak jak na razie Panorama UI jest w fazie testów w wersji beta. Nie wiadomo dokładnie kiedy Panorama zostanie udostępniona w podstawowej wersji CS:GO, ale wiele wskazuje na to, że prawdopodobnie jeszcze w wakacje.


Fani gry mają nadzieję, że to dopiero początek dużych zmian w tytule. Kolejną modyfikacją, na jaką oczekują gracze jest wspomniana wcześniej modernizacja silnika na drugą generację Source. Biorąc pod uwagę dotychczasowe terminy realizacji poszczególnych aktualizacji lepiej, by miłośnicy uzbroili się w cierpliwość.

Krzysztof Chałabiś

ESPORTER
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy