Reklama

Epic Games przeznaczy 100 milionów dolarów na Fortnite!

Twórca gry Fortnite – studio Epic Games wstrząsnęło w poniedziałek całą sceną esportową. „Epicy” ogłosili bowiem, że w sezonie 2018-2019 przeznaczą zawrotną kwotę na nagrody podczas turniejów esportowych w Fortnite Battle Royale.

Studio Epic Games od kilku miesięcy sugerowało, że mają zamiar zaangażować się w scenę esportową. Fortnite bowiem bije wszelkie rekordy popularności pod względem oglądalności na platformie Twitch. 

Na tejże platformie swoje rozgrywki w ten tytuł transmitowały znane gwiazdy muzyki tj. Drake czy piłki nożnej, jak zawodnik Tottenhamu Hotspur - Dele Ali.

Popularność gry sprawiła, że twórcy chcą brnąć dalej i inwestować wielkie pieniądze w scenę esportową. 

Komunikat od Epic Games zaszokował cały esportowy świat. Kwota 100 milionów dolarów jest całkowicie bez precedensu. Żeby sobie to uzmysłowić, warto wspomnieć, że ta kwota jest porównywalna z pulami nagród wszystkich turniejów esportowych w największe tytuły tj. CS:GO, DOTA 2 czy League of Legends w sezonie 2018-2019. 

Reklama

O komentarz poprosiliśmy założyciela Gameset - agencji Epic Games w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Jeden z głównych członków Gamesetu również uchylił rąbka tajemnicy, na temat tego, co wydarzy się w przyszłości na polskiej scenie tytułu.

Na razie nie ma ogłoszonych turniejów wspieranych przez Epic Games, które będą zawierały pulę finansową. Jednak z pewnością jest to kwestią czasu. Fanów tytułu czeka wiele emocji w sezonie 2018-2019.

Krzysztof Chałabiś

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | Fortnite: Battle Royale | Gameset | Piotr Bombol | esport | Epic Games

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy