IEM Katowice: Wielkie emocje w ćwierćfinałach!

Piątkowe zmagania w CS:GO były bardzo emocjonujące. FaZe Clan pokonał Cloud9, zaś Team Liquid okazał się lepszy od Ninjas in Pyjamas.

Mapa otwarcia - Overpass nie zapowiadał jednak wielkich emocji. Drużyna z Europy gładko pokonała amerykański skład 16:5.

Na Cache’u nastąpiło jednak odrodzenie Cloud9. Amerykanie postawili bardzo duży opór drużynie złożonej z europejskich gwiazd CS:GO i ostatecznie doprowadzili o wyrównania, wygrywając 16:13.

Największe emocje tego pojedynku były jednak na mapie Inferno. Po pierwszej połowie C9 prowadziło 8:7 po stronie terro. Druga połowa to był jednak istny rollercoaster.

‘Stewie2k" wraz z kolegami wygrali cztery pierwsze rundy drugiej odsłony i powiększyli prowadzenie do pięciu punktów przewagi (12:7). Końcówka należała jednak do FaZe, które ostatecznie doprowadziło do dogrywki.

Potrzebne były aż dwie dogrywki, by wyłonić półłinalistę IEM 2018 Katowice. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli zawodnicy FaZe, wygrywając 22:20 Cloud9.

Drugie spotkanie - Team Liquid kontra Ninjas in Pyjamas przyniosło odrobinę mniej emocji, choć stało na bardzo wysokim poziomie.

Pierwsza, bardzo wyrównana mapa została wygrana przez graczy Team Liquid 16:13. Później jednak Szwedzi zrewanżowali się na Mirage, wygrywając takim samym wynikiem.

Inferno jednak upłynęło pod znakiem zdecydowanej dominacji Teamu Liquid. Amerykanie zwyciężyli 16:7 i to oni będą rywalem fnatic w półfinale!