Reklama

Niepełnosprawni zawitali na PGE Narodowy. Nowatorska inicjatywa w esporcie

18 i 19 maja rozegrano pierwszy w historii Polski turniej esportowy na PGE Narodowym. Na trybunach obecna była grupa niepełnosprawnych pasjonatów sportów elektronicznych. Akcja zorganizowana została przez Projekt Esport, inicjatywę edukacyjną zrzeszającą młode osoby planujące karierę w branży sportów elektronicznych.

Pomysłodawcą całej akcji był popularyzator polskiego esportu oraz prowadzący MeetPoint na Stadionie Narodowym w Warszawie  - Maciej Sawicki.  

Wyszedł on z inicjatywą, by dać szansę grupie osób niepełnosprawnych na uczestnictwo w dużym turnieju esportowym. Taka okazja przydarzyła się podczas MeetPoint na PGE Narodowym w Warszawie. Sawicki wraz z zespołem koordynatorów organizował i sfinansował przyjazd grupy osób niepełnosprawnych do Warszawy.

"Sawik" w kilku słowach opowiedział o swoim pomysle na tę akcję.

Reklama

Sport, który łączy

Podczas turnieju osoby niepełnosprawne zostały zaproszone na zaplecze rozgrywek, a także spotkały się z zawodnikami profesjonalnej organizacji PRIDE Gaming oraz Team Kinguin. Była to dla nich pierwsza w życiu okazja, by zobaczyć imprezę esportową od kulis.

O opinię zapytaliśmy również trenera triumfatora turnieju na PGE Narodowym, Teamu Kinguin - Mariusza "Loord" Cybulskiego.

Graj na swój sposób

Jak przyznają goście zaproszeni przez Projekt Esport, dostępność sportów elektronicznych jest niezaprzeczalna.

Mamy nadzieję, że nie jest to ostatnia tego typu inicjatywa w naszym kraju. Tego typu projekty są nowatorskie w świecie esportu, lecz niewykluczone, że w najbliższym czasie usłyszymy o kolejnych tego typu inicjatywach.

Krzysztof Chałabiś

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: esport | PGE Narodowy | Team Kinguin | Pride | TAZ