Reklama

​Ranking HLTV: Zmiany w czołówce, AGO w dół

Jak co poniedziałek portal HLTV.org zaktualizował swój ranking najlepszych zespołów świata CS:GO. Tym razem doszło do zmian w czołówce zestawienia.

Głównymi rozgrywkami, które miały wpływ na ranking, były finały WESG, zakończone w minioną niedzielę. Najlepszą formacją turnieju okazało się fnatic, wygrywając w finale ze Space Soldiers. Dla Szwedów był to drugi wygrany turniej z rzędu.

Dzięki dobrym wynikom szwedzka formacja awansowała na liście najlepszych zespołów „cs'a” na 3 miejsce. Tuż za fnatic uplasowało się Team Liquid, które wskoczyło o jedno „oczko”.

Słaba forma odbiła się z kolei w rankingu dla SK Gaming. Brazylijczycy spadli na 5 pozycję. Swoją lokatę straciło również mousesports, które od miesiąca nie brało udziału w dużym turnieju. To sprawiło, że „Myszy” obecnie okupują 6 miejsce.

WESG pozytywnie wpłynęło na inne zespoły, które mogą zaliczyć turniej do udanych. O cztery lokaty w górę przesunęło się „SpaceS”, obecnie zajmując 12 miejsce. Dobry występ w Chinach sprawił, że do TOP 30 trafiło również TeamOne oraz MVP.PK. Brazylijczycy przesunęli się na 20 miejsce, natomiast koreańska formacja zajęła 29. lokatę.

Poniedziałkowe zestawienie nie zmieniło wyraźnie miejsc czołowych polskich zespołów. Nadal na 18. pozycji znajduje się Virtus.pro. O jedno „oczko” w dół zmieniło swoją pozycję AGO Esports, będąc aktualnie 21. drużyną świata.

Z powodu zmian spory spadek zaliczyło PRIDE. Do TOP 100 powróciło natomiast Kinguin.

Ranking HLTV.org:

1. FaZe Clan (-)
2. Cloud9 (-)
3. fnatic (+2)
4. Team Liquid (+1)
5. SK Gaming (-2)
6. mousesports (-2)
7. Natus Vincere (-)
8. Astralis (-)
9. G2 Esports (-)
10. Ninjas in Pyjamas (-)

18. Virtus.pro (-)
21. AGO Esports (-1)
70. PRIDE (-31)
83. ex-SEAL (-6)
84. Kinguin (+184)

Pełny ranking możecie zobaczyć na portalu HLTV.org.

Patryk Głowacki

Reklama

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FaZe Clan | fnatic | AGO Esports | virtus.pro | SK Gaming | Space Soldiers

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy