Reklama

Team Kinguin bez szans na Majora

Team Kinguin nie zagra na Minorze w Katowicach. Gracze polskiej drużyny przegrali z Team Vitality 2:1 w meczu ostatniej szansy zamkniętych kwalifikacji do Minora IEM Major Katowice 2019.

Overpass upływał od początku pod znakiem dominacji francuskiego Team Vitality. Doświadczona formacja nie miała najmniejszego problemu z fragowaniem polskich graczy. Dominacja Vitality skutkowała jednostronnym rezultatem. Wynik 16:5 dla Francuzów idealnie oddawał przebieg pierwszej mapy. Nadzieje Polaków mogły być podtrzymane na Nuke, wybranym właśnie przez ekipę "TaZa".

Druga partia miała z kolei całkiem inny przebieg. Na swojej mapie to Team Kinguin nadawało ton rozgrywce. Niemal od początku prowadzili, bardzo dobrze prowadząc grę. Gołym okiem widoczna była różnica w porównaniu do pierwszej mapy. Polacy grali dużo pewniej, co skutkowało dużo lepszym rezultatem, bo prowadzeniem 9:6 po stronie terro.

Reklama

Francuzi wygrali pistoletówkę po zamianie stron i rezultat wyrównał się. Emocje były do samego końca. Ostatecznie szczęście uśmiechnęło się jednak do Polaków. Team Kinguin w kluczowym momencie okazał się bardziej skuteczni to Polacy wyrównali stan meczu, wygrywając 16:14.

O awansie na Minor decydowała rozgrywka na Mirage. Mapa ta miała całkiem inny obraz niż poprzednie. Żadna z drużyn nie potrafiła wyprowadzić pokaźnej przewagi nad rywalem. Świadczy o tym chociażby wynik po 15 rundach - 8:7 dla Team Vitality po stronie CT.

Druga połowa nie zmieniła się pod względem wyrównania. Do samego końca mapy ciężko było wytypować, kto awansuje na Minor IEM Major Katowice 2019. Końcówka należała jednak do Team Vitality. Francuzi wygrali 16:12 i to oni zagrają w Katowicach podczas Minora.

Team Kinguin - Team Vitality 1:2

Krzysztof Chałabiś

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy