Team Kinguin lepszy od PRIDE w „Derbach Polski”!

Zawodnicy Kinguin pokonali PRIDE 16:13 podczas Derbów Polski rozgrywanych w ramach 26 sezonu ESEA MDL. Lokacją potyczki była mapa Overpass.

Początek spotkania, jak i pierwsza połowa należała zdecydowanie do "Pingwinów". Po wygranej pistoletówce przez podopiecznych "Loorda" zawodnicy Teamu Kinguin potrafili utrzymać przewagę nad rywalem po stronie CT. Pierwsza część spotkania zakończyła się przekonującym prowadzeniem zespołu Wiktora "TaZ" Wojtasa 11:4.

"Orły" świetnie za to weszły w drugą część spotkania derbowego. Zawodnicy spod skrzydeł Piotra "Neqs" Lipskiego wygrali aż osiem początkowych rund drugiej połowy meczu, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 12:11. Końcówka starcia należała jednak do graczy Kinguin, którzy wygrali ostatnie, kluczowe rundy pojedynku i tym samym odnieśli zwycięstwo nad PRIDE 16:13.

Nie było to jedyne starcie tych dwóch ekip w ESEA MDL. PRIDE w fatalnym stylu przegrało z brytyjskim Wind and Rain 16:2, a Team Kinguin uporał się z Teamem Spirit 16:6.

Kolejne mecze polskich ekip już w przyszłym tygodniu.