Reklama

WESG: SK Gaming poza turniejem!

W środę doszło do sensacji podczas finałów WESG, rozgrywanych w Chinach. Udział w turnieju na fazie grupowej zakończyło bowiem SK Gaming.

W środę doszło do sensacji podczas finałów WESG, rozgrywanych w Chinach. Udział w turnieju na fazie grupowej zakończyło bowiem SK Gaming.

Brazylijczycy lecieli do Azji w roli jednego z głównych faworytów do zwycięstwa w turnieju. Wysokich szans na wygranej nie odbierał Brazylijczykom nawet słaby występ podczas IEM Katowice, gdyż patrząc na obsadę WESG, SK było jedną z niewielu drużyn ze światowej czołówki.

Marcelo „coldzera” David i spółka trafili w grupie D na Russia, BIG oraz New4. Choć to właśnie ta grupa wyglądała na najbardziej wyrównaną, to przed meczami wydawało się, że team z Kraju Kawy poradzi sobie z oponentami.

W pierwszym spotkaniu Gabriel „FalleN” Toledo, wraz z kolegami, zmierzył się z drużyną z Rosji. Po pierwszej połowie Brazylijczycy przegrywali 6:9. Podczas drugiej części meczu faworyci nie zdołali odrobić strat, zdobywając łącznie dziesięć punktów na swoje konto.

Reklama

SK Gaming – Russia 10:16 – overpass

Następnie SK podjęło BIG. Choć niemiecka formacja obecnie zgrywa się w nowym składzie, to jednak Europejczycy stawili opór przeciwnikom, przechodząc na stronę broniącą z jedną rundą straty. Gdy SK Gaming zaczęło grać w roli terrorystów, zespół ze strefy amerykańskiej nie regularnie znaleźć drogi do bombsite'ów, tym samym ulegając w drugim meczu.

SK Gaming – BIG 11:16 – train

Dwie porażki sprawiły, że brazylijska drużyna straciła szansę na dalszą walkę o zwycięstwo. Ostatni mecz grupowy z New4 zakończył się walkowerem dla Brazylijczyków, którzy ostatecznie zajęli w turnieju miejsce 17-22, nie zdobywając żadnej nagrody pieniężnej.

Patryk Głowacki

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: SK Gaming | russia | Biuro Informacji Gospodarczej | WESG | coldzera
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy