Reklama

10-letni geniusz zaprezentował swoje umiejętności, pokonując szachowe gwiazdy

​Szachy to dyscyplina, która stała się w ostatnim czasie bardzo popularna na Twitchu. Wszystko to za sprawą ubiegłorocznej, głośnej premiery serialu "Gambit Królowej" na Netflixie. Na jednej z transmisji na żywo - 10-letni chłopak pokazał prawdziwy popis swoich umiejętności i pokonał dwie szachowe ikony.

Od wypuszczenia serialu - Gambit Królowej, platformy szachowe online zaczęły pękać w szwach i to samo stało się z oglądalnością tej dyscypliny w znanych serwisach. Do twórców, którzy znacząco zyskali na szachowym boomie należą między innymi siostry - Alexandra i Andrea Botez.

Streamerki posiadają obecnie ponad 450 tysięcy subskrybentów na YouTube i powoli będą forsować granicę miliona obserwujących na Twitchu. Dziewczyny słyną z nieprzeciętnych umiejętności szachowych.

Alexandra posiada 256. natomiast Andrea - 260. miejsce w rankingu na popularnej platformie - chess.com Dodatkowo, starsza z sióstr dzierży tytuł "Woman FIDE Master". Obie streamerki znane są szerzej polskiej publiczności na Twitchu.

Reklama

Polski szachista i twórca - Bartosz "xntentacion" Rudecki niejednokrotnie grywał z siostrami Botez. Zdarzały się również wspólne transmisje w tzw. kolaboracji, czy nawet rozgrywki o pieniądze między tymi twórcami.

Na jednej z ostatnich transmisji u sióstr Botez, doszło do arcyciekawej i nietypowej sytuacji. Podczas ulicznych rozgrywek szachowych w Nowym Jorku, streamerki skonfrontowały się z 10-letnim Tanitoluwa Adewumim.

Chłopak o nigeryjskich korzeniach uznawany jest za wschodzącą gwiazdę dyscypliny szachowej. Dość powiedzieć, że już w tej chwili posiada ogromne umiejętności i potencjał. W przyszłości aspiruje do zostania najmłodszym w historii Arcymistrzem.

Urodzony w Nigerii Adewumi, stoczył ze streamerkami cztery pojedynki. Zanotował w sumie trzy zwycięstwa (jedna partia padła jego łupem z młodszą siostrą - Andreą), natomiast dwie wygrane i porażka to bilans z Alexandrą Botez.

Widownia, która zgromadziła się przy szachownicy w jednym z nowojorskich parków, nie kryła zdziwienia całą sytuacją. Ludzie oklaskiwali i wiwatowali całe zdarzenie, które na pewno na długo zapadnie w pamięć wszystkim miłośnikom szachów na platformie Twitcha.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje