Reklama

100 Thieves, FaZe i Sentinels wśród najpopularniejszych organizacji na TikToku

​Organizacje esportowe prześcigają się nie tylko w wynikach swoich drużyn w poszczególnych grach wideo, ale również w zasięgach. Najnowszym medium, które mocno urosło w oczach widzów przez ostatnie lata, jest TikTok.

Były social media manager Fnatic, Brendan Husebo, opublikował ostatnio na Twitterze ranking 10 najczęściej odwiedzanych profili organizacji esportowych. Wśród nich znajduje się kilka topowych organizacji amerykańskich. Najwyżej znalazło się NRG, w tym roku tworzące jeszcze content wokół popularnej drużyny w Call of Duty.

Zaraz pod nimi jest z kolei 100 Thieves, młoda wciąż organizacja, która szturmem wdarła się do naszej branży. To samo można powiedzieć o posiadającym jedną z popularniejszych drużyn Valoranta Sentinels. Na szóstym miejscu znalazł się z kolei FaZe Clan, którego nie trzeba nikomu przedstawiać.

Reklama

Jeszcze ciekawszy niż same topowe organizacje w TOP10 jest fakt, że Amerykanów znacząco wyprzedziły dwie inne marki - LOUD oraz EVOS Esports. Pierwsza z nich to brazylijska organizacja, która w zeszłym roku miała łącznie 383 miliony wyświetleń na TikToku. Na drugim miejscu, z 214 milionami wyświetleń, znalazła się organizacja z Indonezji.

W kolejnym poście na swoim Twitterze Brendan zaznacza, że LOUD to największa organizacja esportowa na świecie. Pierwsze miejsce pod względem zaangażowania fanów zajmują na TikToku, Twitterze, Instagramie oraz YouTube.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy