Reklama

13-latka pierwszą kobietą zatrudnioną przez FaZe

Słynna organizacja esportowa FaZe Clan powstała dziewięć lat temu, lecz dopiero teraz zatrudnia pierwszą kobietę jako profesjonalną zawodniczkę. Wydaje się jednak, że określenie "kobieta" jest jeszcze nieco na wyrost, ponieważ mówimy o 13-letniej Soleil "Ewok" Wheeler, grającej w Fortnite.

Dziewczyna pojawiła się na Mistrzostwach Świata w Fortnite w ten weekend, gdzie wzięła udział w zmaganiach duetów w ramach Pro-Am, przeznaczonych dla wszystkich celebrytów, gwiazd, profesjonalistów i innych chętnych, którzy nie zakwalifikowali się od oficjalnego turnieju.

Soleil "Ewok" Wheeler jest gwiazdą serwisu Twitch, a swoją popularność zbudowała w dużej mierze nie tylko na wysokich umiejętnościach gry w popularne Fornite, ale także na fakcie, że 13-latka jest... głuchoniema. Dlatego też o podjęciu współpracy z FaZe poinformowała językiem migowym.

Reklama

Jeśli mowa o turnieju, to dziewczyna grała w parze z gwiazdą popu, Jordanem Fisherem. Para zgarnęła 20 tysięcy dolarów. Zgodnie z zasadami turnieju Pro-Am, zdecydowana większość nagród trafia na cele charytatywne. "Jestem bardzo dumny z naszych wyników" - napisał Fisher.

Co interesujące, Ewok nie będzie pierwszym zawodnikiem organizacji w wieku poniżej 14 lat, ponieważ ten zaszczyt należy do 12-letniego H1ghsky1, który dołączył do składu Fortnite w marcu. Ten zdążył już między innymi zostać zbanowany przez Twitch ze względu na ograniczenia wiekowe.

Wheeler zaczęła streamować wraz z czwartym sezonem zmagań rankingowych, w zaledwie kilka miesięcy docierając do pierwszej 25 zawodników solowych na świecie, plasując się jednocześnie w pierwszej szóstce w USA. Jak widać, brak dźwięków nie musi być przeszkodą na drodze do celu.

Niepełnosprawność może za to być dobrym pomysłem na wyróżnienie się na Twitchu. Ewok jest na to bardzo dobrym przykładem, ponieważ jej transmisje szybko zaczęły odwiedzać największe gwiazdy tego światka, w tym Ben "DrLupo" Lupo, Tim "TimTheTatman" Betar oraz sam Tyler "Ninja" Blevins.

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy