Reklama

Reklama

23-letni piłkarz zmarł nagle. FIFA Team wykreśla go z gry

​Kilka dni temu świat obiegła informacja o śmierci piłkarza - Riulera de Oliveira Faustino. Brazylijczyk miał 23 lata i występował w barwach japońskiej drużyny Shonan Bellmare. Po smutnych wieściach odnośnie jego śmierci FIFA poinformowała o wykreśleniu zawodnika ze swojej gry.

Riuler de Oliveira Faustino swoją karierę zaczynał na brazylijskich boiskach. W sekcjach młodzieżowych reprezentował między innymi takie kluby jak: Coritiba, Athletico Paranaense oraz Internacional. Po opuszczeniu tego ostatniego zespołu piłkarz zdecydował się na kontrakt w japońskiej drużynie J.FC Miyazaki, wówczas już jako senior.

Wcześniej Riuler, jeszcze jako reprezentant Brazylii w kadrze do lat 17, uznawany był za jeden z największych talentów światowej piłki na pozycji pomocnika. Prowadzenie kariery w Shonan Bellmare - zespole, który partycypował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Kraju Kwitnącej Wiśni - miało pomóc w rozwoju pokładów potencjału i talentu u młodego chłopaka.

Reklama

Niestety, 23-latek kilka dni temu zmarł nagle, co zaszokowało cały piłkarski świat. Sekcja zwłok wykazała, że Oliveira Faustino zmagał się z problemami kardiologicznymi. Jako przyczynę zgonu wpisano: ostra zastoinowa niewydolność serca.

Brazylijski piłkarz wykreślony z gry FIFA

Po śmierci piłkarza FIFA Team opublikowała komunikat, w którym poinformowała całą społeczność o fakcie, że Riuler de Oliveira Faustino zniknie z gry FIFA oraz z popularnego trybu online - FIFA Ultimate Team.

W oświadczeniu napisano: "Jesteśmy zasmuceni śmiercią Riulera de Oliveira Faustino. Aby z szacunkiem uhonorować jego dorobek i karierę, podejmiemy następujące działania":

  • Riuler zostanie usunięty ze składu drużyny Shonan Bellmare w FIFA
  • Przedmioty związane z zawodnikiem nie będą już dostępne w paczkach w trybie FUT
  • Ceny przedmiotów związanych z piłkarzem zostaną na stałe przywrócone do ich bieżących wartości
Najlepsze tematy

Reklama