Reklama

5 milionów dolarów w pulach turniejowych. W 2022 roku ESL napędzi profesjonalną scenę CS:GO

Ponad 25 dużych turniejów w ramach cyklu ESL Pro Tour, powrót na turnieje typu LAN ze świątyniami esportu w postaci IEM Katowice i IEM Kolonia oraz 5 milionów dolarów w pulach turniejowych. A to tylko kilka z nowości na rok 2022, które dla fanów Counter-Strike: Global Offensive przygotowali przedstawiciele z ESL.

ESL to jedna z najbardziej prestiżowych i zasłużonych marek jeśli chodzi o organizację profesjonalnych turniejów w grach stricte esportowych. Turnieje takie jak IEM Katowice czy IEM Kolonia weszły do kanonu sportu elektronicznego jako wydarzenia, których prawdziwy wielbiciel esportowej rozrywki - przegapić po prostu nie może.

Reklama

W ogłoszonych właśnie planach na 2022 roku w ramach działań ESL, znajdzie się ponad 25 turniejów w tym między innymi: wspomniane Katowice i Kolonia, pięć turniejów EPT o randze Masters, cztery turnieje ESL Challenger, cztery sezony ESL Challenger League oraz ponad 10 krajowych mistrzostw ESL.

Najważniejsze zmagania, które co roku wyczekiwane są mocno przez fanów, odbędą się od 15 do 27 lutego (IEM Katowice) oraz od 5 do 17 lipca (IEM Kolonia). Co więcej, rozgrywki te odbędą się na arenach z udziałem publiczności (Katowice - Spodek; Kolonia - Lanxess Arena). Sprzedaż biletów ma rozpocząć się już niebawem.

Ponadto, jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu od ESL: "Wraz z początkiem 2022 roku, DreamHack Open zostanie przemianowane na ESL Challenger a ESEA Premier będzie nosiło nazwę ESL Challenger League".

Jak więc widać, już za kilka miesięcy rozpocznie się prawdziwy maraton dla fanów CS:GO na świecie. Wszystko wskazuje na to, że ESL może przyczynić się w znaczący sposób do napędzenia esportowej sceny kultowej już strzelanki.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike: Global Offensive
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy