Reklama

75-latka podbija świat Fortnite. Została zauważona przez dużą gwiazdę

W mainstreamie panuje przekonanie, że seniorzy i gry wideo to niezbyt dobre, właściwe połączenie. W opozycji do tej tezy stoi Cath Bowie, 75-letnia kobieta, która od kilku ładnych lat zatapia się w świecie popularnej gry Fortnite. W ostatnich dniach na Szkotkę spadła ogromna popularność.

75-letnia Szkotka to nowa wschodząca gwiazda streamingu?

Cath Bowie funkcjonuje w sieci pod pseudonimem Grympygran1948. To właśnie pod tą ksywką można śledzić zmagania 75-latki na popularnej platformie streamerskiej Twitch.tv. Jak przyznaje, pasją do gry Fortnite zaraził ją jej wnuczek i to dosyć dawno, bowiem w 2017 roku, w momencie kiedy popularny tytuł od studia Epic Games zaliczył swoją premierę i zaczął coraz mocniej akcentować swoją obecność w gamingu.

Bowie zafascynowana bajkowym, urzekającym światem gry, przez kilka lat grała głównie w trybie solowym. Dopiero po czasie zdecydowała się na kooperacyjną rozgrywkę w czteroosobowych składach. Do dalszej zabawy w takiej formie 75-latce najbardziej przeszkadzał toksyczny język młodych ludzi, z którymi miała okazje obcować na serwerach.

Reklama

Szkotka zdecydowała się więc na uformowanie własnych oddziałów złożonych z innych seniorów, które miała okazje zapoznać. To z kolei zainicjowało całkowicie odmienną etykę grania. "Nie używamy słowa ‘zabić’, zamiast tego używamy słowa ‘wyeliminować’" - uczciwie przyznaje seniorka.

Jak już wspomnieliśmy na początku materiału, Cath Bowie prowadzi regularne transmisje ze swoich rozgrywek. Realizuje je na popularnej platformie Twitch. Jeszcze zanim zaczęła praktykować tego typu działalność, jej wnuczek zareagował na pomysł streamowania w takich słowach: "Nie możesz tego zrobić. Nikt nie będzie cię obserwował. Oczywiście teraz nie wie, co powiedzieć" - wspomina seniorka.

Duet z popularnym streamerem

Grympygran1948 przeżywa aktualnie grad popularności. A wszystko przez to, że kobiecie udało się nawiązać gamingowy kontakt z prawdziwym weteranem gry Fortnite i jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobowości związanych z tym tytułem. Chodzi o streamera znanego w sieci jako SypherPK, który w serwisie Twitch legitymuje się prawie 7 milionami obserwujących go osób, natomiast na YouTube subskrybuje go blisko 9 milionów użytkowników.

"Najwyraźniej mnie obserwował i pomyślał, że byłoby zabawnie, gdyby zabrał mnie do gry, tworząc w ten sposób możliwości dla starszych osób" - przyznaje kobieta. Potem poszło już jak z płatka. SypherPK napisał na czacie transmisji 75-latki, czy chciałaby z nim zagrać w Fortnite.

Ich wspólne rozgrywki przyciągnęły prawdziwe tłumy w liczbie przeszło 500 tys. widzów zgromadzonych przed odbiornikami. Grympygran1948 to żywy dowód na to, że na realizacje planów i materializację swoich hobby nigdy nie jest za późno.

Balans to podstawa

Jak przyznała jednak 75-latka w rozmowie z BBC, pomimo tego, że spędza sześć godzin dziennie przy swojej ulubionej grze, a dodatkowo teraz spadła na nią ogromna popularność, stara się to wszystko balansować z życiem prywatnym i rodzinnym.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv | Fortnite
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy