Reklama

AC Milan wszedł w esport

Rynek sportowy z esportowym przecina się niemalże nieustannie, choć jeszcze kilka lat temu wydawało się to abstrakcją. Kolejnym klubem piłkarskim, który zdecydował się na inwestycję w elektronicznych zmaganiach, jest AC Milan. Wstępnie inwestycja dotyczy wyłącznie FIFY, choć w przyszłości ma to ulec zmianie.

Włoski gigant bada nowy rynek

AC Milan to niewątpliwie jedna z największych marek w historii włoskiego futbolu. Klub ten odnosił sukcesy nie tylko na krajowym podwórku, ale również i w Europie, wygrywając m.in. rozgrywki Ligi Mistrzów. W ostatnich latach projekt nie rozwijał się tak prężnie, jak wymagaliby tego kibice, przez co dość mocno spadła jego wartość. Nadal jednak gra w barwach "Rossoneri" dla wielu stanowi duże wyróżnienie.

Teraz włodarze futbolowej firmy zdecydowali się na esportowe działania. Jak to zwykle bywa w tego typu inwestycjach, na pierwszy ogień idzie FIFA, która w pełni trafia swoją tematyką. Takie działanie stanowi jednak jedynie początek, gdyż w planach jest dalsze rozwijanie sekcji i rozszerzanie jej o kolejne produkcje.

Reklama

Oficjalna nazwa projektu to AC Milan QLASH. Klub podjął się bowiem nowego zadania dzięki organizacji QLASH, wspierającej przedsięwzięcie. - To kolejny krok na drodze modernizacji i wprowadzania innowacji w naszym klubie. Na pewno będzie to dla nas i naszych kibiców niesamowite doświadczenie - w oficjalnym komunikacie stwierdził członek AC Milanu, Casper Stylsvig.

Klubów w esporcie coraz więcej

Temat klubów piłkarskich w elektronicznej rywalizacji nie budzi już aż tak wielkich emocji, jak kiedyś. Gdy tego typu sytuacje traktowano jako precedens, zastanawiano się, czy w przyszłości kluby nie zajmą rynku szerzej, przez co rywalizacje wielkich firm staną się esportową codziennością.

Sprawa potoczyła się jednak inaczej, a dziś organizacje esportowe nie muszą się bać o swoją przyszłość. Sytuacja rozwinęła się w taki sposób, iż obie strony są ukontentowane, gdyż pomiędzy strukturami dochodzi do korelacji, a nie przejęcia lub wyrzucania z rynku. W ten sposób powstają twory pokroju LDLC OL czy też PSG.LGD.

Przenikanie sportowych klubów do esportu ma również miejsce w Polsce. Zazwyczaj tyczą się one piłkarskich zmagań jak choćby Ekstraklasa Games. W ostatnim czasie tę regułę złamała Wisła Kraków, otwierając drużynę w Counter-Strike'a: Global Offensive, która obecnie znajduje się w ścisłej krajowej czołówce.

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy