Reklama

Reklama

Activision Blizzard powoli kończy przygodę z esportem?

​Activision Blizzard ogłosiło, że zwalnia około 50 osób w dziale esportu, odpowiedzialnym choćby za oficjalną ligę Overwatch. Nieoficjalnie mówi się jednak, że ostateczna liczba ludzi żegnających się z pracą może wynieść nawet 190, co oznacza już poważne zmiany w tej sferze działalności korporacji.

Szef do spraw esportu w firmie - Tony Petitti - jako przyczynę wymienia "konieczność zmian w obliczu pandemii". W rozmowie z serwisem Sports Business Journal mężczyzna przyznał, że trzeba przygotować się na przyszłość, w której organizowana jest mniejsza liczna zawodów "offline".

Jak dodał, jego dział zdołał zachować większość pracowników w 2020 roku, lecz przedłużająca się pandemia sprawia, że ostatecznie trzeba było podjąć bardziej drastyczne decyzje. Oficjalne ligi Overwatch oraz Call of Duty już jakiś czas temu przeszły w większym stopniu na mecze przez sieć.

Reklama

Taki trend będzie zapewne kontynuowany. Petitti obiecuje, że format zmagań "offline" nie zostanie całkowicie porzucony, lecz ograniczony. Można więc spodziewać się, że imprezy "LAN" dotyczyć będą jedynie ważniejszych faz rywalizacji, jak wielkie finały. Szczegóły poznamy jednak w przyszłości.

W odpowiedzi na zapytanie agencji Bloomberg korporacja przyznała, że zwolnienia dotyczą nie 50 osób, lecz "mniej niż 190 pracowników", co znacznie podnosi skalę zwolnień. To nadal mniej niż 2 procent wszystkich zatrudnionych w Activision Blizzard, co pokazuje znaczenie działu esportowego.

Zwolnienia dotyczą podobno także studia King, odpowiedzialnego za Candy Crush. "Gracze coraz częściej korzystają z naszych produktów cyfrowo, więc zespoły esportowe, podobnie jak tradycyjne sporty i rozrywka, muszą dostosować biznes do warunków narzuconych przez pandemię" - napisano.

Co dość interesujące, zwalniani w ramach odprawy otrzymują podobno... kupon na 200 dolarów do wydania w sklepie Battle.net. Do tego wypłata za 90 dni oraz ubezpieczenie zdrowotne na rok. Activision Blizzard planuje zatrudnić w 2021 roku 3 tysiące deweloperów - ogłoszono wcześniej.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy