Reklama

Activision przedstawia szczegóły nowego anti-cheata w Call of Duty

​Jeszcze w tym roku nowy anti-cheat o nazwie Ricochet trafi do Call of Duty: Warzone oraz Vanguard. W obszernym wpisie na blogu gry Activision ujawniło szczegóły swojego oprogramowania.

Nawet jeżeli regularnie nie gracie w Call of Duty i nie macie wiele wspólnego z Warzone, słyszeliście pewnie o problemie cheaterów w obu tych grach. Oszuści z nielegalnymi programami dominują serwery battle royale niemalże od dnia premiery gry. Aimhacki i wallhacki były nawet problemem na amatorskiej scenie Black Ops Cold War, kiedy rywalizacja przeniosła się z konsol na PC.

Po długim oczekiwaniu Activision wreszcie zaprezentowało odpowiedź na wszystkie te problemy. Na blogu Call of Duty pojawił się wpis opowiadających o Ricochet, nowym anti-cheacie, który trafi do Warzone razem z nową mapą. Podstawą Ricochet jest oczywiście skuteczne zwalczanie cheaterów w Call of Duty.

Reklama

Nowy anti-cheat ma to robić szybciej i skuteczniej, zwiększając jednocześnie ogólne bezpieczeństwo serwerów. Dla społeczności PC Ricochet zadebiutuje również razem ze sterownikiem, który będzie uruchamiał się razem z włączeniem komputera. Ma on monitorować interakcję zainstalowanych aplikacji z Warzone i dodatkowo upewniać się, że nie mamy na swoim komputerze programów niezgodnych z regulaminem gry.

Bardzo podobne rozwiązanie stosuje w Valorancie Riot Games. Z początku wzbudził on nieco kontrowersji, a gracze zastanawiali się, czy sterownik Riotu nie ma przypadkiem zbyt dobrego wglądu w ich komputer. Teraz kontrowersje już jednak dawno ucichły i anti-cheat skutecznie dba o stan serwerów Valoranta.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama