Reklama

​AGO Esports bez szans na Majora

W niedzielę wieczorem zakończyły się zamknięte kwalifikacje do europejskiego minora. Ostatniego dnia swoje szanse na FACEIT Major straciło AGO Esports.

Podczas ostatniego dnia zmagań w eliminacjach meczu nie musiało rozgrywać Kinguin, które z bilansem 3:0 awansowało na minora. Po dwóch dniach AGO miało z kolei bilans 2:1, co oznaczało, że jedna wygrana dzieli mistrzów Polski od awansu do kolejnego etapu walki o Majora.

O potrzebną trzecią wygraną „Jastrzębie” zmierzyły się najpierw z Ninjas in Pyjamas. Na pierwszej mapie to Szwedzi okazali się zespołem lepszym, lecz drugi plac gry dość pewnie padł łupem Polaków, którzy udanie otworzyli walkę na train (3:0). Od tego momentu przewagę uzyskały jednak „nindże”, oddając rywalom w dalszej części rywalizacji cztery rundy.

AGO Esports – Ninjas in Pyjamas 1:2 (12:16 – cache, 16:9 – overpass, 7:16 - train)

Pomimo porażki AGO miało jeszcze szanse na awans. By tego dokonać, wicemistrzowie PLE musieli pokonać Sprout. Porażka oznaczała z kolei koniec marzeń polskiej formacji o nadchodzącym Majorze. Pierwsza potyczka obu ekip zakończyła się nieznacznym zwycięstwem duńsko-niemieckiej drużyny. Druga odsłona meczu pewniej wpadła na konto międzynarodowego zespołu, który wyeliminował AGO z dalszej rywalizacji.

AGO Esports – Sprout 0:2 (14:16 – cache, 9:16 – mirage)

Patryk Głowacki

Reklama
ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: AGO Esports | Minor | Ninjas in Pyjamas | Sprout | faceit major
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy