Reklama

Reklama

Alienware szykuje laptopy z niskoprofilową klawiaturą mechaniczną

​Firma Alienware zapowiedziała laptopy dla graczy: modele m15 R4 oraz m17 R4. Nie byłoby w tym nic szczególnie ekscytującego, gdyby nie fakt, że firma reklamuje je jako pierwszego tego typu urządzenia wyposażone w klawiaturę mechaniczną o "ultra-niskim" profilu Cherry MX.

Jeśli standardowy przełącznik tego typu to 18,5 mm wysokości, a "zwykły" niski profil to 11,9 mm, to inżynierom z Alienware udało się zmniejszyć styk do wysokości 3,5 milimetra. Potrzebowano na to podobno ponad 160 prototypów, ale udało się zachować zalety mechanicznych klawiatur - czytamy.

Co więcej, przełączniki mają być samo-czyszczące, testowane na 15 milionów wciśnięć. Do tego klawisze programowalne, a także podświetlenie RGB, zdolne do wyświetlenia 16,8 mln kolorów. Nie może taże zabraknąć charakterystycznego "kliknięcia" - same klawisze są standardowych rozmiarów.

Reklama

Alienware m15 oraz m17 to także inne podzespoły przygotowane z myślą o graczach: procesory Intel 10-tej generacji oraz karty graficzne Nvidii, do modelu RTX 3080 włącznie. Do tego maksymalnie 4 TB pamięci masowej, czytnik kart micro-SD oraz złącze choćby Thunderbolt 3 do szybkiego ładowania.

Za klawiaturę Cherry MX trzeba będzie dodatkowo zapłacić - około 150 dolarów to niebagatelny wydatek. Więcej szczegółów poznamy jeszcze dzisiaj, po specjalnej prezentacji wideo, zaplanowanej na godzinę 20 polskiego czasu. Udział wezmą Eddy Goyanes oraz Michael Schmid z firmy Cherry.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Alienware

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy