Reklama

America's Army - amerykańska armia zamyka serwery po 20 latach

​Amerykanie ogłosili, że to już koniec misji rozpoczętej dwie dekady temu. Serwery przeznaczone do gry America's Army zostaną wygaszone.

Amerykanom zawdzięczamy wiele rzeczy. Nie tylko nawigację satelitarną, muzykę Guns N' Roses oraz potężne muscle cary, ale także grę America's Army, która rozpoczęła swój żywot jako... program treningowy dla amerykańskiego wojska. I tak też swój żywot zakończy. Przez dwadzieścia lat od premiery pomagała w rekrutowaniu nowych członków amerykańskich sił zbrojnych, ale także dawała sporo radości zwykłym zjadaczom chleba.

America's Army ukazało się w lipcu 2002 roku. Produkcję tej gry sfinansował w całości amerykański rząd. Chociaż może raczej powinniśmy nazywać ją programem treningowym lub rekrutacyjnym. Jej celem było odtworzenie w jak najbardziej realistyczny sposób pola walki, tak aby żołnierze mogli się sprawdzić i poćwiczyć w bezpiecznych warunkach, zanim trafią na prawdziwy front.

Reklama

America's Army - program treningowy dla zwykłego gracza

Jednak America's Army trafiło od razu także w ręce wszystkich chętnych zupełnie za darmo. Obecnie gracze bawią się już w czwartej wersji programu. Przez dwie dekady twórcy przygotowali aż 41 większych aktualizacji. W tym czasie w America's Army zagrało przeszło 20 milionów osób. Gracze wykonali 180 milionów zadań i pomogli 250 milionom kompanów.

Ci wszyscy, którzy wciąż świetnie "bawili się w wojnę" przy America's Army, muszą pogodzić się z faktem, że 5 maja wyłączone zostaną wszystkie oficjalne serwery. Rozgrywka wciąż będzie możliwa, ale wyłącznie na prywatnych serwerach i tylko w wersji gry dostępnej na Steamie.

Warto zauważyć, że wraz z wygaszeniem oficjalnej infrastruktury przestaną być rejestrowane wszystkie postępy i statystyki. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, misja America's Army dobiegła końca i nadszedł czas na to, by skupić się na innych, bardziej nowocześniejszych sposobach wsparcia amerykańskiej armii w procesie rekrutacji i komunikacji.

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy