Reklama

Reklama

Amerykańska polityk szuka wyborczych głosów na Twitchu

​Wygląda na to, że kolejny polityk stara się wykorzystać popularną platformę do zdobycia głosów w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Tym razem konto na Twitchu założyła Alexandria Ocasio-Cortez, należąca do Partii Demokratycznej członkini Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, która najwyraźniej dobrze zdaje sobie sprawę, że każdy głos się liczy i żeby zdobyć zaufanie młodszych odbiorców, trzeba sięgać po rozwiązania, z jakich sami na co dzień korzystają. A jednym z nich jest oczywiście gaming i streamowanie rozgrywki, dlatego też AOC postanowiła spróbować swoich sił w grze Among Us.

Przypominamy, że to nietypowa gra strategiczna, w której gracze stają przed zadaniem przygotowania statku kosmiczny do odlotu, ale jak łatwo się domyślić, nie może to być takie proste. I nie jest, bo w grze uczestniczyć może od 4 do 10 graczy, a jeden z nich jest ukrytym zdrajcą, która stara się pozbyć reszty załogi. I choć gra studia Innersloth zadebiutowała już w 2018 roku, to dopiero niedawno zaczęła się cieszyć ogromną popularnością i we wrześniu tego roku dobiła do 30 mln graczy.

Reklama

To właśnie ten tytuł wybrała Alexandria Ocasio-Cortez, wrzucając na swoje twitterowe konto zapytanie: "Czy ktokolwiek chce pograć ze mną Among Us na Twitchu, żebym mogła zdobyć głosy? (Nigdy nie grałam, ale wygląda na świetną zabawę)" - czytamy.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bo znaczący streamerzy, jak Pokimane czy HasanAbi, od razu zaoferowali pomocną dłoń. AOC chętnie ją przyjęła i poinformowała, że jak tylko założy konto i zaopatrzy się w sprzęt do streamingu, to będzie gotowa do działania.

Wszystko udało się ogarnąć w rekordowym tempie, bo konto polityk na Twitchu zostało założone i zweryfikowane jako partner w ciągu godziny - to chyba jakiś rekord platformy :) Ba, chociaż streamy jeszcze się nie zaczęły, to kanał śledzi już ponad 197 tysięcy osób! Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czekać na pierwszy materiał z Among Us i przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy politycy próbują coś ugrać na Twitchu.

Wcześniej próbowali tego choćby Bernie Sanders i urzędujący prezydent, Donald Trump - tyle że ci skupiali się na polityce, a AOC obiecuje granie, a ma ku temu predyspozycje, bo wiemy, że może się pochwalić statusem Silver III w League of Legends.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Alexandria Ocasio-Cortez

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy