Reklama

Antoine Griezmann ukarany przez EA Sports za kupowanie monet w FIFIE 15

​Okazuje się, że kara za kupowanie monet w grze FIFA może spotkać także jedną z gwiazd piłki nożnej.

Tryb Ultimate Team będący od lat nieodłącznym elementem piłkarskiej serii FIFA odpowiada za większą część przychodów Electronic Arts. Nic więc dziwnego, że firma pilnuje by gracze zamiast nielegalnego kupowania moment decydowali się na nabywanie droższych FIFA POINTS. Oficjalny zakaz, a także fakt karania banami niepokornych użytkowników, którzy jednak nabywają rzeczone coinsy nie przeszkodziły w rozwinięciu oraz istnieniu biznesu polegającego na ich sprzedaży. Jednym z piłkarzy, który postanowił nielegalnie nabyć monety okazał się były zawodnik Atletico Madryt, a aktualnie grający dla FC Barcelony, Antoine Griezmann.

Reklama

Źródłem tej rewelacji jest Chukwuma Morah kryjący się pod pseudonimem The Boi, który w przeszłości pracował dla EA Sports zaś obecnie odpowiada za kwestie e-sportowe w Manchesterze United.

Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do FIFA POINTS coinsy możemy przeznaczyć nie tylko na otwieranie paczek czy uzyskiwanie dostępu do trybu Draft, ale także kupować piłkarzy z rynku transferowego. Jednocześnie były przedstawiciel EA Sports podkreślił, że chociaż gwiazdorowi FC Barcelony zwrócono zabrane wcześniej przedmioty to samych monet już nie odzyskał.

Cóż nie chcemy niczego sugerować, ale wydaje się, że gdyby bana otrzymał przeciętny użytkownik FIFY to nawet po wyrażeniu swojego ogromnego niezadowolenia obsłudze EA nie odzyskałby nawet dostępu do konta o kartach FUT nie wspominając. Oczywiście rozumiemy, iż Elektronicy chcą jak najskuteczniej walczyć z procederem handlu coinsami, ponieważ są to dla nich pewne straty dlatego też należy potępiać wszelkie próby nielegalnego nabywania monet we wspomnianej grze.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Antoine Griezmann

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy