Reklama

Reklama

Apex Legends bije nowy rekord na Steam

​Apex Legends pobił na Steam nowy rekord w liczbie jednocześnie grających graczy i to przed startem nowego sezonu Zniszczenie, który powinien przyczynić się do jeszcze większej aktywności w grze.

Apex Legends trafił na Steam wraz ze startem 7. sezonu i - jak się okazuje - był to dla Electronic Arts strzał w dziesiątkę, ponieważ battle royale ustanowił na platformie Valve nowy rekord. Zgodnie z danymi Steam Charts popularność gry nadal rośnie, przy średnim wzroście ponad 7 000 graczy dziennie, w efekcie w strzelankę grało 129 928 graczy jednocześnie. Wprawdzie w grudniu odnotowano spadek aktywności, ale było to spowodowane premierami innych tytułów, wliczając do tego Cyberpunka 2077, który spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Reklama

Apex Legends jednak odzyskuje graczy, do czego przyczynia się końcówka aktualnego sezonu i chęć wbicia przez niektóre osoby konkretnej dla siebie rangi oraz start 8. sezonu o nazwie Zniszczenie. W jego ramach zostanie dodana nowa legenda Fuse dysponująca potężnym arsenałem siejącym zniszczenie na mapie Królewski Kanion, z którego powrotu cieszy się pewna grupa fanów.

Popularność Apex Legends będzie prawdopodobnie nadal rosła również na pozostałych platformach sprzętowych. Potwierdzono, że produkcja pozostaje w fazie rozwoju zarówno na Nintendo Switch, jak i urządzeniach mobilnych. Ta ostatnia została opóźniona w listopadzie ubiegłego roku do roku podatkowego 2022, który trwa od 1 października 2021 do 30 września 2022 roku.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy