Reklama

Reklama

Apex Legends: Główny projektant opuszcza stanowisko za wpis sprzed lat

​Od lat wiadomo, że wpisy w internecie nie ginął. Nawet jeśli ktoś je usunie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zachowały się zrzuty ekranu lub inna forma zachowanego zdarzenia. O dobrej "pamięci" przekonał się jeden z pracowników Respawn Entertainment, który opuścił wysokie stanowisko przez wpis sprzed 14 lat.

Media społecznościowe w ostatnich kilkunastu latach niesamowicie przybrały na swojej sile. Każdy wpis osoby publicznej jest natychmiast poddawany ocenie, analizie i szeroko komentowany. Dlatego też różnorakie wpadki czy niestosowne słowa są wręcz natychmiast wychwytywane przez internautów.

Tak jednak świat nie wyglądał w 2007 roku. Wtedy media społecznościowe dopiero "raczkowały". Facebook miał dopiero 3 lata, a Twitter rok. Wówczas wpisy nie były za bardzo istotne w życiu prywatnym czy zawodowym. Jednak o tym, ze w "internecie nic nie ginie" przekonał się główny projektant Respawn Entertainment, odpowiadający między innymi za słynnego Apex Legends.

Reklama

W 2007 roku David Klein prowadził internetowy blog - czyli formę pamiętnika lub jednoosobowego portalu, na którym użytkownik publikował swoje myśli lub artykuły na dany temat. Klein publikował przed laty wpisy o charakterze rasistowskim i seksistowskim. Przez prawie półtorej dekady było to odpowiednio zakamuflowane, lecz po 14 latach wyszło na światło dzienne.

Reakcja firmy, w której pracował była bardzo jednoznaczna - główny projektant Apex Legends, wcześniej pracujący między innymi w Riot Games, musiał pożegnać się z dotychczasowym stanowiskiem. Klein oczywiście przeprosił za słowa sprzed lat i wyjaśnił ich cel, lecz nie pomogło to w utrzymaniu pracy. Zapewnił jednocześnie, że natychmiast poszuka nowego zajęcia.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy