Reklama

Apex Legends: Nietypowy cosplay postaci z gry

​Cosplayerzy przyzwyczaili nas do tworzenia od czasu do czasu różnych wariantów postaci znanych z gier. Są to najczęściej różne style, które przybierają bohaterowie popularnych gier. Nie inaczej było w przypadku jednej z japońskich cosplayerek.

Cosplay to rodzaj hobby, sztuki. Cosplayerzy zajmują się tworzeniem strojów upodabniających ich do różnych fikcyjnych bohaterów. Najczęściej są to postacie z gier wideo lub filmów fantasy. Pasjonaci tego typu artyzmu bardzo często czerpią inspirację z mangi (komiksy) lub produkcji anime (filmy animowane) - najczęściej z Japonii. Ważnym elementem cosplayów jest z reguły bodypainting - czyli sztuka malowania ciała.

Cosplayerów bardzo często można spotkać na różnych imprezach tematycznych. Najbardziej znanymi eventami związanymi z tą dziedziną sztuki są Poznań Game Arena, Pyrkon (obie w Poznaniu), Falkon w Lublinie czy Intel Extreme Masters odbywający się w Katowicach. W tych miejscach można spotkać najczęściej fanów gier wideo - najczęściej z gatunku RPG, ale nie tylko. Popularne w ostatnich latach postacie chociażby związane z Fortnite: Battle Royale.

Reklama

Azja śmiało można powiedzieć, że jest "Mekką cosplayu". Co to oznacza? Wiele projektów jest tworzonych na tym odległym kontynencie. Wynika to głównie z bardzo rozwiniętej kultury anime, która w dużej części jest także połączona z cosplayingiem.

Wiele młodych osób zafascynowany jest tą kulturą i bardzo często utożsamia się z różnymi produkcjami. Nie inaczej jest z grami wideo. Nie od dzisiaj wiemy, że azjatycki rynek jest jednym z najbardziej liczących się w świecie esportu czy ogólnie gamingu.

Jednym z ciekawszych projektów jaki powstał w ostatnim czasie, to dzieło od "Hime_turu1". Użytkowniczka Twittera postanowiła narzucić swój styl postaciom "Valkyrie" oraz "Wattsona". To bardzo ciekawe i oryginalne spojrzenie na tych bohaterów. Japonka przedstawiła growe postacie w bardzo ulicznym stylu. Mają one bardzo swobodny, luźny charakter.

Trudno przyczepić się do jakiegokolwiek elementu cosplayu, gdyż jest on złożony z bardzo minimalistycznych ubrań. Pomysł, mimo, że prosty, to zachwycił wielu i wzbudził uznanie wśród fanów.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama