Reklama

Reklama

Apex Legends otrzyma pierwszą w grze transpłciową postać

Podczas najnowszego odcinka "Stories From The Outlands", który zadebiutował na oficjalnym kanale YouTube gry Apex Legends, dowiedzieliśmy się nieco więcej o kolejnej Legendzie, która pojawi się w tej popularnej produkcji.

Apex Legends. Premiera pierwszej transpłciowej Legendy już za chwilę

W zwiastunie deweloperzy prezentują nam sylwetkę Catalyst (o prawdziwym nazwisku Tressa). Krótkie migawki rzucają nam nieco więcej światła na nową Legendę, która jak się okazuje, pochodzi z Księżyca Boreas i wyróżnia się defensywnym usposobieniem.

Catalyst zadebiutuje w grze przy okazji premiery 15. sezonu i będzie pierwszym transpłciowym bohaterem w Apex Legends. W opublikowanym klipie podczas krótkiej konwersacji słyszymy słowa: "Czuję, że cały świat się otworzył, teraz mogę być sobą" - padające z ust nowej Legendy. Przyjaciółka bohaterki odpowiada: "Jesteś dużo silniejsza niż myślisz, przeszłaś już bardzo wiele", na co pojawia się riposta od samej Catalyst: "Przemiana. Była niesamowicie trudna".

Reklama

W późniejszych sekwencjach obserwujemy już kolejne fabularne kwestie zaimplementowane przez deweloperów. Oczywiście wszystkie dotyczą zbliżającego się 15. Sezonu w grze: Eclipse. Ten zadebiutuje w grze dokładnie 1 listopada. Oprócz premiery pierwszej transpłciowej bohaterki Apex Legends otrzyma nową mapę o nazwie Stellar, odświeżoną Przepustkę Bojową i mechanikę podarunków. Ta ostatnia funkcja umożliwi dawanie prezentów swoim znajomym w postaci: skórek, pakietów i innych zestawów.

Wprowadzenie pierwszej transpłciowej postaci do gry było tylko kwestią czasu. Twórcy z Respawn Entertainment co roku w czerwcu czczą Miesiąc Dumy implementując do gry wiele przedmiotów związanych z wydarzeniem. Ponadto duża część bohaterów dostępnych aktualnie w grze wyróżnia się różnorodnością pod względem rasy, wieku, tożsamości i preferencji seksualnych.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy