Reklama

Reklama

Apex Legends przyciągnęło już przeszło 70 mln graczy!

​Sieciowa produkcja Respawn osiągnęła właśnie kolejny ważny kamień milowy, udowadniając, że na rynku jest jeszcze miejsce dla czegoś poza Fortnitem.

Electronic Arts poinformowało właśnie, że wydawany przez niego sieciowy shooter od Respawn, czyli APEX Legends, może się już pochwalić imponującym wynikiem 70 milionów zawodników. I choć do rezultatów osiąganych przez Fortnite jeszcze daleka droga, bo konkurencyjna produkcja Epic Games mogła się w marcu tego roku pochwalić wynikiem... 250 milionów, to jak wiadomo łaska graczy na pstrym koniu jeździ, więc trudno powiedzieć, co przyniesie przyszłość. Może kiedyś to APEX Legends będzie największym branżowym fenomenem?

Przy okazji Respawn potwierdziło, że APEX Legends dostępne w wersji na Steam nie będzie wymagało do działania klienta Origin. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich graczy, którzy obawiali się, że będzie tu podobnie jak z produkcjami Ubisoftu. Te ostatnie można bowiem kupić na platformie Valve, ale do uruchomienia gry i tak potrzebna jest aplikacja UPLAY, co oznacza, że w praktyce podczas grania korzystamy zarówno ze Steama, jak i klienta Ubisoftu. Respawn postanowiło więc zapewnić, że w ich przypadku nie ma mowy o podobnych praktykach, czym z pewnością kupi dużą część użytkowników.

Reklama

Przypominamy też, że informacja o APEX Legends dostępnym na Steam jest pokłosiem ogłoszonego właśnie nowego partnerstwa między Valve i Electronic Arts. Po tym, jak w 2011 roku Elektronicy postanowili opuścić Steam, uruchamiając własną platformę Origin, teraz do niego wracają, co z pewnością ucieszy graczy, niezadowolonych dotąd z konieczności kupowania i uruchamiania gier na wielu różnych klientach. Pierwszą grą wydaną po tej przerwie będzie Star Wars Jedi: Fallen Order dostępne od 15 listopada, przedsprzedaż tego tytułu w sklepie Valve już ruszyła. Następnie dołączą do niej kolejne, w tym The Sims 4 i Unravel 2 jeszcze w tym roku oraz Apex Legends, FIFA 20 i Battlefield V w przyszłym, a co więcej EA zaoferuje klientom Valve również swoją usługę EA Access.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy