Reklama

Reklama

Apex Legends: Twórca potwierdził masowe bany za wykorzystywanie skrótu ALT+F4

​Gracze Apex Legends starający się korzystać z różnych metod ratowania punktów rankingowych nie mają lekko. Przedstawiciel Respawn przyznał bowiem, że przez battle royala przeszła w ostatnim czasie fala banów.

Oszukiwanie w grach czy wykorzystywanie rozmaitych błędów nie jest nowym zjawiskiem w produkcjach wieloosobowych. Jedną z grup, którzy postanowili skorzystać z tego rodzaju metody, aby nie psuć sobie statystyk są użytkownicy Apex Legends. Otóż okazało się, że po przegranych meczach gracze zwyczajnie wychodzili z battle royala używając skrótu klawiszy ALT + F4, dzięki czemu poniesione straty w tym przegrana sesja nie wliczała im się do statystyk. W praktyce miało to na celu zapobiegnięciu utraty dostępnych punktów rankingowych. Niedawno do sytuacji odniósł się kierownik produkcji, Drew McCoy. Pracownik Respawn potwierdził, że przez grę przeszła fala tymczasowych banów związanych właśnie z wykorzystywaniem wspomnianej metody.

Reklama

McCoy przyznał również, że deweloperzy nie zawahają się ukarać graczy wykorzystujących także innego rodzaju błędy oraz metody oszustwa trwałą banicją. W celu uniknięcia przytoczonych sytuacji Respawn stara się rekompensować społeczności wszelkie problemy z serwerami czy grą zaś fani nie powinni stracić nabitych punktów wywołanych usterką lub porzuceniem przez członka ekipy. Mimo wszystko pojawiły się głosy jakoby karani byli ludzie nie tyle celowo starający się uratować swoje punkty, ale również tacy, którzy mają kłopot z poprawnym działaniem Apex Legends wliczając w to jego zawieszanie.

Co ciekawe jeden z graczy twierdzi, że otrzymał bana za skorzystanie ze sposobu ALT + F4 spowodowanego usterką samej gry. Cóż miejmy nadzieję, że Respawn wie co robi i nie będzie ślepo banować osób, które nie są winne. Chin Xiang Chong przyznał z kolei, iż jeśli ktoś zostanie niesłusznie zbanowany powinien skontaktować się z firmą w celu zbadania oraz załatwienia sprawy. Nie da się ukryć, iż w pierwszych dwóch sezonach Apex Legends cheaterzy stanowili spory problem dla twórców tytułu.

Według informacji z okolic kwietnia bieżącego roku administratorzy zablokowali 355 tysięcy oszustów. Respawn litości nie miało też dla posiadaczy konsol korzystający z zestawu klawiatury i myszki co według autorów stanowi niesłuszną przewagę nad graczami z gamepadami. Są więc oni traktowani na identycznej zasadzie co klasyczni oszuści korzystający ze wspomagających rozwiązań na PC.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Apex Legends

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy