Reklama

Reklama

Apex Legends w końcu zacznie karać graczy opuszczających mecze

​Twórcy sieciowej strzelanki Apex Legends zapowiadają, że nadchodzi dzień "sądu ostatecznego" dla wszystkich graczy, którzy celowo opuszczają mecze rankingowe, by nie stracić punktów i pozycji na drabince. Takie zachowanie stało się bowiem dość nagminne w obliczu braku większych reperkusji.

Występek otrzymał nawet własną nazwę: dashboarding. Określenie pochodzi od cofania się do konsolowego dashboardu, czyli menu głównego. Problem jest jednak równie rozpowszechniony na PC, gdzie jest jeszcze łatwiej, ponieważ wystarczy wcisnąć popularną kombinację klawiszy Alt+F4.

Starszy projektant systemów Eric Hewitt przyznał na Twitterze, że gracze rejestrujący takie zachowanie nie muszą już raportować delikwentów, ponieważ odpowiedzialne za prace studio Respawn Entertainment widzi już takie wychodzie "po swojej stronie" i szykuje dotkliwsze kary.

Reklama

Deweloper dodaje, że "w przyszłości pojawi się natychmiastowe karania takiego zachowania, ale najpierw musimy wszystko odpowiednio ustawić. Bardzo dbamy o wrażenia w trybie rankingowym, więc wkrótce się tym zajmiemy" - napisał inżynier w serwisie społecznościowym.

W innej wiadomości Hewitt dodaje, że pewne kary za praktykę przedwczesnego wychodzenia z meczów obowiązują już na PC, i to od września ubiegłego roku. Mowa nie tylko o kasowania punktów rankinowych, ale także - zapewne dla recydywistów - nawet banowaniu kont użytkowników.

Najlepsze tematy

Reklama