Reklama

Reklama

Apex Legends z dwoma miliardami zysku od czasu swojej premiery

​Imponującym wynikiem finansowym pochwalili się wydawcy z Electronic Arts. Popularny darmowy battle royale - "Apex Legends" przekroczył magiczną barierę dwóch miliardów dolarów zysków od premiery gry. To duży kamień milowy dla producentów.

Apex Legends zadebiutował na rynku w zimie 2019 roku. Od samego początku tytuł był dostępny na platformie Steam całkowicie za darmo. Rewolucyjne mechaniki gry jeśli chodzi o gatunek battle royale’ów istotnie przełożyły się na to, że Apex stawał się coraz bardziej popularnym tytułem.

Reklama

Mimo konkurencji w postaci PUBG: Battlegrounds od Krafton, Fortnite od Epic Games czy Call of Duty: Warzone od Activision, dzieło stworzone we współpracy Electronic Arts z Respawn Entertainment znalazło swoje miejsce, na tym wydawać by się mogło nasyconym rynku.

Apex Legends zarabia ogromne pieniądze. Bariera 2 miliardów dolarów przeforsowana

Chris Suh, dyrektor finansowy w Electronic Arts poinformował inwestorów o niesamowitym osiągnięciu. Okazało się, że Apex Legends przekroczył dwa miliardy dolarów zysków od czasu premiery tej produkcji, czyli od lutego 2019 roku. Co więcej, połowa rzeczonych zysków wygenerowana została w ostatnim roku podatkowym.

To tylko obrazuje na jak ogromnej fali znajduje się aktualnie popularny battle royale od Electronic Arts... i wiele wskazuje na to, że nie zamierza hamować. 10 maja w grze zadebiutował Sezon nr 13, który przyniósł do rozgrywki kolejną legendę o nazwie "Newcastle".

Z kolei już 17 maja uraczeni zostaną wszyscy gracze korzystający z urządzeń mobilnych na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS. Wtedy właśnie na rynku pojawi się mobilna wersja Apex Legends, którą już od bardzo dawna niecierpliwie wyczekają wszyscy fani gry.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy