Reklama

Reklama

Apex Legends z dwoma miliardami zysku od czasu swojej premiery

​Imponującym wynikiem finansowym pochwalili się wydawcy z Electronic Arts. Popularny darmowy battle royale - "Apex Legends" przekroczył magiczną barierę dwóch miliardów dolarów zysków od premiery gry. To duży kamień milowy dla producentów.

Apex Legends zadebiutował na rynku w zimie 2019 roku. Od samego początku tytuł był dostępny na platformie Steam całkowicie za darmo. Rewolucyjne mechaniki gry jeśli chodzi o gatunek battle royale’ów istotnie przełożyły się na to, że Apex stawał się coraz bardziej popularnym tytułem.

Reklama

Mimo konkurencji w postaci PUBG: Battlegrounds od Krafton, Fortnite od Epic Games czy Call of Duty: Warzone od Activision, dzieło stworzone we współpracy Electronic Arts z Respawn Entertainment znalazło swoje miejsce, na tym wydawać by się mogło nasyconym rynku.

Apex Legends zarabia ogromne pieniądze. Bariera 2 miliardów dolarów przeforsowana

Chris Suh, dyrektor finansowy w Electronic Arts poinformował inwestorów o niesamowitym osiągnięciu. Okazało się, że Apex Legends przekroczył dwa miliardy dolarów zysków od czasu premiery tej produkcji, czyli od lutego 2019 roku. Co więcej, połowa rzeczonych zysków wygenerowana została w ostatnim roku podatkowym.

To tylko obrazuje na jak ogromnej fali znajduje się aktualnie popularny battle royale od Electronic Arts... i wiele wskazuje na to, że nie zamierza hamować. 10 maja w grze zadebiutował Sezon nr 13, który przyniósł do rozgrywki kolejną legendę o nazwie "Newcastle".

Z kolei już 17 maja uraczeni zostaną wszyscy gracze korzystający z urządzeń mobilnych na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS. Wtedy właśnie na rynku pojawi się mobilna wersja Apex Legends, którą już od bardzo dawna niecierpliwie wyczekają wszyscy fani gry.

Najlepsze tematy