Reklama

Reklama

​Apex Legends z fantastycznym wynikiem i rekordem graczy

Apex Legends jest na fali wznoszącej i chyba nikt nie ma wobec tego żadnych wątpliwości. Po premierze Sezonu 14 do produkcji tej przywędrowała kolejna fala graczy, a sam tytuł zanotował nowy rekord popularności.

Respawn Entertainment ma wiele powodów do zadowolenia. Kilka tygodni temu informowaliśmy na łamach serwisu, że Apex Legends Mobile pobrany został 26 milionów razy i wygenerował od swojej premiery 20 milionów zysku. Dość wskazać, że tytuł swoją premierę miał kilka w maju bieżącego roku.

Reklama

O tym, że mobilna odsłona kultowego Apexa osiągnie sukces - wiadomo było już dawno. Sam oryginał wydany na pecety i konsole również jest kurą znoszącą złote jajka dla wydawców i producentów. Kilka miesięcy temu jeden z najbardziej prominentnych tytułów z gatunku battle royale na rynku przeforsował barierę 2 miliardów dolarów zysku.

Apex Legends. Licznik na Steamie wskazał ponad 500 tys. grających. To rekord!

Teraz Apex Legends osiągnął kolejny znaczący kamień milowy w postaci nowego rekordu graczy. 10 sierpnia do rozgrywki w słynnym Apexie przystąpiło jednocześnie ponad pół miliona graczy. Steamowe statystyki pokazują na liczniku dokładnie 510 tys. grających.

Wynika to z oczywiście jednego znaczącego faktu. We wtorek swoją premierę miał 14. Sezon w grze, który urozmaica gameplay nową grywalną postacią - Vantage. Ponadto deweloperzy podnieśli maksymalny poziom doświadczenia. Czynniki te pozwoliły Apexowi wznieść się na poziom popularności do tej pory nieosiągalny przez tę produkcję.

Raczej nic nie wskazuje na to, że Apex wespnie się na sam szczyt popularności gier dostępnych na Steamie. Konkurencja w postaci Dota 2 czy CS:GO jest jednak na ten moment zbyt mocna. Tak czy inaczej, dzieło od Respawn Entertainment i Electronic Arts jest zdecydowanie na fali wznoszącej i posiada ugruntowaną pozycję w gatunku gier battle royale.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Apex Legends | battle royale | Respawn Entertainment

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy